Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 8d. 16:13

Liudviko Stulpino skulptūra Klaipėdoje vietos nerado

Liudvikas Stulpinas
Klaipėdos jūrų muzijaus arch. nuotr. / Liudvikas Stulpinas
Pirmojo Lietuvos jūrų kapitono Liudviko Stulpino skulptūra Klaipėdoje nesurado sau vietos, todėl gali būti, kad bus statoma Telšiuose. Telšių rajone, Jomantuose, gimė, mokėsi L.Stulpinas.

Bronzinė, beveik dviejų metrų aukščio skulptūra jau yra nulieta ir kurį laiką sandėliuojama, mat vis nesutarta, kur ji galėtų stovėti.

Skulptūrą sukūrė architektas Ramūnas Bartkus ir skulptorius Saulius Juchnevičius. Jie laimėjo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos skelbtą konkursą.

Skulptūra vaizduoja legendinį L.Stulpiną, stovintį prie šturvalo ir kovojantį su stichijos galia.

Tačiau skulptūros klaipėdiečiai gali ir nepamatyti. Jau kelis kartus buvo kreiptasi į Klaipėdos miesto įvaizdžio komisiją dėl vietos kūriniui parinkimo, tačiau nė viena iš siūlomų vietų neįtiko.

Siūlyta, kad skulptūra galėtų atsirasti prie Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos ar uosto direkcijos statinio J.Janonio gatvėje. Tačiau vieningo sprendimo nerasta.

Tada pasiūlyta statyti L.Stulpino skulptūrą piliavietėje, Šiauriniame rage, Žvejų gatvėje, prie „Meridiano“. Tačiau ir šios vietos atmestos kaip netinkamos.

Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr./Liudviko Stulpino paminklo vizualizacija
Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos nuotr./Liudviko Stulpino paminklo vizualizacija

Anot Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos vadovo Arvydo Vaitkaus, komisijos siūlomos vietos netenkina ir jų pačių. „Siūlomos vietos – užkampiuose. Manome, kad jos netinkamos L.Stulpinui. Galbūt derėtų Klaipėdai pagalvoti, kad reikėtų deramos vietos, kur galėtų būti įamžintos istorinės asmenybės“, – svarstė A.Vaitkus.

Uosto direkcijos rūpestį jau išgirdo Telšių miesto vadovai. Svarstoma, kad L.Stulpinas galėtų „grįžti“ į gimtąjį miestą. „Ten jam ir vieta būtų parinkta matoma“, – pridūrė A.Vaitkus.

Neseniai Klaipėdoje viešėjęs Telšių rajono meras Petras Kuizinas pasidžiaugė, kad uostamiesčio istorijoje vieną ryškiausių pėdsakų palikęs L.Stulpinas gimęs Jomantuose, Telšių rajone.

L.Stulpinas, kurio nuopelnai, istorikų teigimu, Lietuvai nėra deramai įvertinti, 1923-iaisiais atgavus Klaipėdos kraštą, tapo pirmuoju uosto kapitonu. Šias pareigas jis ėjo iki pat mirties 1934-aisiais. Palaidotas Kopgalyje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:07
14:06
01:01

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min