Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 11 29, 16:04

Maistinį aliejų klaipėdiečiai galės atiduoti į rūšiavimo aikšteles

Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) nuo gruodžio mėnesio į uostamiesčio didžiųjų atliekų aikšteles priima maistinio aliejaus atliekas.
Panaudotą aliejų klaipėdiečiai galės perduoti perdirbimui.
Panaudotą aliejų klaipėdiečiai galės perduoti perdirbimui. / KRATC nuotr.

Iki šiol norint civilizuotai atsikratyti panaudotu aliejumi Klaipėdos gyventojams kildavo keblumų: pilti į kanalizaciją ar kriauklę neleidžiama, nes sukietėjusių riebalų kamščiai užkemša nutekamuosius vamzdynus, o privačios įmonės, turinčios teisę surinkti aliejaus atliekas, labiau bendradarbiauja su įmonėmis nei mažus kiekius sukaupiančiais gyventojais.

Lietuvoje kuriant atliekų tvarkymo sistemą buvo numatyta, jog aliejaus atliekas surinks privačios įmonės. Klaipėdos mieste leidimus vykdyti šią veiklą turi net 15 įmonių, tačiau gyventojams rasti šios paslaugos teikėjus nėra paprasta. Net ir radus, kas galėtų paimti mažą kiekį aliejaus, dar reikia suderinti atvažiavimo laiką, kas ne visada patogu vienai ar kitai pusei. KRATC iki šiol neturėjo leidimo šioms atliekoms tvarkyti, tačiau kreipėsi į Aplinkos apsaugos agentūrą ir pakoregavo savo administruojamų aikštelių taršos leidimus.

„Mūsų aikšteles klaipėdiečiai jau žino ir atveža čia įvairius nebereikalingus daiktus, tad tuo pačiu galės atvežti ir talpą su panaudotu aliejumi. Kaip ir kitas atliekas, aliejų iš gyventojų priimsime nemokamai“, - sakė Ramunė Šličienė, KRATC ekologinės infrastruktūros skyriaus vadovė.

Aliejus bus surenkamas į atskirą rezervuarą, laikomą pavojingų atliekų konteineryje. Vėliau panaudotas aliejus bus perduodamas įmonėms, užsiimančioms šių atliekų perdirbimu.

Aplinkosaugos specialistai pataria, jog nedidelį kiekį riebalų likučių keptuvėje ar puode geriausia išvalyti popieriniu rankšluosčiu arba servetėle ir išmesti ją į komunalinių atliekų konteinerį. Jokiu būdu nedera pilti riebalų ar aliejaus likučių į kanalizaciją ar plautuvę. Na o didesnį kiekį panaudoto aliejaus patartina atvėsinus supilti į stiklainį ar kitą sandarų indą ir perduoti atliekų tvarkytojui ar nuvežti į KRATC aikšteles Plieno g. 13, Tilžės g. 66A, Šiaurės pr. 30. Aikštelės dirba I-VI nuo 9 iki 19 val.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min