Dabar populiaru
Publikuota: 2020 sausio 14d. 14:10

Mobilioji komanda padėjo 84 šeimoms Klaipėdos apskrityje

Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba

Per 2019 m. Klaipėdos apskrityje 84 šeimoms buvo suteikta intensyvi mobiliosios komandos pagalba. Daugiausiai prašymų dėl mobiliosios komandos sudarymo buvo gauta Klaipėdos mieste – 38 prašymai, dėl kurių teko dirbti su 44 šeimomis, mažiausiai – Kretingos rajono savivaldybėje – 4 prašymai, nors šioje savivaldybėje mobilioji komanda dirbo su 5 šeimomis.

„Pernai Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobilioji komanda teikė intensyvią pagalbą 78 šeimoms. Labai džiaugiamės, jog dėl didelio darbo krūvio, Telšių apskrities mobilioji komanda įsijungė į pagalbos teikimą šeimoms Klaipėdos apskrityje ir dirbo su 6 šeimomis. Teigiamas dalykas yra tai, jog tik 2 šeimos raštu atsisakė priimti mobiliosios komandos pagalbą. Tai parodo, jog šeimos, kurios tuo metu patyrė krizę šeimoje, noriai priėmė pagalbą sau ir savo šeimai, pagal savo galimybes stengėsi keisti gyvenimo būdą ir užtikrinti saugumą savo vaikams“, – kalbėjo Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliosios komandos vyriausioji specialistė-socialinė darbuotoja Aušra Petkutė.

Klaipėdos apskrities mobilioji komanda 256 kartus šeimų nariams teikė psichologinę pagalbą – konsultavo, mokė įveikti stresą, valdyti emocijas, koreguoti netinkamus reagavimo į situacijas būdus, suvaldyti krizę ir pan. Tiek pat kartų specialistės mokė tėvus socialinių ir tėvystės įgūdžių. Beveik visų apsilankymų metu mobilioji komanda teikė šeimai įvairią informaciją apie prieinamas paslaugas arčiausiai šeimos gyvenamosios vietos bei siekė juos motyvuoti keisti žalingus gyvenimo įpročius. Svarbu paminėti tai, kad specialisto, dirbančio su priklausomais asmenimis, pagalbos prireikė 139 kartus.

Kaip teigė A. Petkutė, Klaipėdos apskrities mobiliosios komandos sudėtis nesikeitė nuo pat 2018 m. liepos 1 d., kai pradėjo veikti centralizuota vaiko teisių apsaugos sistema. Tai rodo, kad komandos narės puikiai supranta viena kitą, susikalba tarpusavyje, turi nusistovėjusios savo darbo metodus, kurie padeda greičiau užmegzti kontaktą su šeima.

Per praėjusius metus 84 vaikams buvo nustatytas aukščiausias grėsmės lygis, kuris reiškia, kad vaiko tėvai tuo momentu nebuvo pajėgūs užtikrinti vaiko teisę į saugias, ramias vaiko gyvenimo sąlygas, galbūt piktnaudžiauja alkoholiu ar kitomis psichoaktyviosiomis medžiagomis, todėl buvo priimti sprendimai paimti vaikus iš šeimos. Norime pabrėžti, kad mobilioji komanda vaikų iš šeimų neima ir negrąžina, ji su šeimos nariais dirba tik po to, kai vaikas jau negyvena nesaugioje aplinkoje.

Primename, kad nuo 2020 m. sausio 1 d. nebeliko grėsmės vaikams lygių nustatymo. Nuo šiol vaiko teisių apsaugos specialistai vertina kiekvieno konkretaus vaiko situaciją pagal tam tikrus kriterijus.

Iki šių metų pradžios mobilioji komanda su šeima dirbo 14 kalendorinių dienų, šiemet šis terminas pailgintas iki 30 kalendorinių dienų. „Džiaugiamės, kad laikotarpis pailgėjo, nes bus galima labiau įsigilinti į konkrečios šeimos situaciją, suprasti krizės priežastį ir suteikti intensyvią pagalbą. Esant poreikiui šį darbo laiką bus galima pratęsti dar 10 dienų“, – sakė A. Petkutė.

Komentarai: 1

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Skanumėlis

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai

Video

00:16
00:05
21:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min