Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2021 12 01, 12:00

Nemokamos paslaugos kiekvienam klaipėdiečiui: ar žinote ir ar naudojatės?

„Kiekviena šeima turi teisę spręsti rūpesčius, kol jie neįsisenėjo ir netapo kriziniai“, – sako paslaugų šeimai Klaipėdoje projekto vadovė Zigmantė Petrauskienė. Jau kelerius metus klaipėdiečiai gali naudotis visiems prieinamomis paslaugomis sau, savo vaikams ar visai šeimai, o jų spektras platus ir įvairus – nuo auklės, psichologinės pagalbos iki stovyklų. Ir svarbiausia – visa tai nemokamai, pranešė Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centras.
Tėtis ir dukra
Šeima (asociatyvinė nuotr.) / 123RF.com nuotr.

Nuo 2017 m. liepos 1 d. Klaipėdos miesto savivaldybės administracija kartu su projekto partneriais vykdo iš ES struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamą projektą „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“. Paslaugomis gali pasinaudoti kiekvienas miestietis, pajutęs, jog reikia psichologinės, emocinės, o gal teisinės pagalbos, pristigęs papildomų pagalbos rankų prižiūrint mažamečius vaikus.

Projekto vadovė Zigmantė Petrauskienė sako, jog vos prasidėjus projektui bene pagrindinis klausimas skambėdavo, ar paslaugomis gali naudotis tik skurdžiau gyvenantys asmenys.

„Naudotis gali visi, nepaisant pajamų dydžio. Vis rečiau tokį klausimą išgirstu. Šių paslaugų sumanymas ir pagrindinė mintis buvo tokia, kad miestiečiai galėtų čia ir dabar kreiptis su savo rūpesčiu, kol tai netapo problema. Ir visai nesvarbu, ar žmogus vienišas, ar tai pora, ar visa šeima, paslaugos skirtos kiekvienam miestiečiui“, – sakė Z.Petrauskienė.

Visai nesvarbu, ar žmogus vienišas, ar tai pora, ar visa šeima, paslaugos skirtos kiekvienam miestiečiui

Moteris stebi, kaip kartu su projektu užaugo ir prie jo prisilietę miestiečiai.

„Galiu iš arti stebėti klaipėdiečius. Gražus pavyzdys nėščioji, kuri pas mus atėjo, išklausė kursą nėščiosioms, o kai gimė kūdikėlis su juo pradėjo lankytis muzikiniuose užsiėmimuose – juk muzika stiprina ryšį. Vėliau, vaikeliui paaugus, naudojasi trumpalaikės vaikų priežiūros paslauga. Šeimos auga kartu su mūsų projektu“, – džiaugėsi projekto kuratorė.

Šeimos, turinčios 3-6 metų vaikų, gali darbo dienomis iki keturių valandų palikti atžalą tam pritaikytoje erdvėje. Paslaugą teikia Socialinių paslaugų informacijos centras ( Naikupės g. 21-16, tel. nr. 86 70 66301).

Konsultuoja ir psichologai, ir teisininkai

Visiems šeimos nariams, nuo vaiko iki suaugusiojo, teikiamos psichologinės konsultacijos (registracija tel. nr. 8630 31442), veikia terapinės grupės, kuriose dalijamasi šeimą užgulusiais rūpesčiais ir ieškoma atsakymų kaip juos įveikti.

Projekto rėmuose ir daugiau visiškai nemokamų paslaugų – mediacija, teisinės paslaugos (išsamesnė informacija tel. Nr. 8 602 32049), tėvystės įgūdžių stiprinimas, vasarą – dieninės stovyklos vaikams ir šeimoms.

Šeimos jau patyrė džiaugsmą keliaudamos po Lietuvą, viena krypčių – Varniai. Tiesa, anot Z.Petrauskienės, norinčiųjų dalyvauti nemokamose stovyklose itin gausu ir vietos ištirpsta kaipmat.

„Labai pasiteisino ir nemokamos vaikų dieninės stovyklos vasarą, rengėme kelias pamainas. Viena grupių buvo mergaitėms, kurios sunkiau mezga pažintis. Taip susibendravo dalyvės, iki šiol sulaukiame klausimų, ar bus tokių stovyklų dar“, – šypteli projekto vadovė.

J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Stovyklavietė (asociatyvinė nuotr.)
J. Andriejauskaitės / 15min nuotr./Stovyklavietė (asociatyvinė nuotr.)

Dėmesys paaugliams

Atskiros veiklos ir dėmesys projekte skiriamas paaugliams. Gruodį bus taip pat renkama paauglių grupė, kurioje dalyviai kartu su lektore dalyvauja dešimtyje smagių susitikimų, stiprina bendravimo įgūdžius kartu panirdami į filmų peržiūras, rengdami išvykas.

Pirmasis naujos paauglių grupės susitikimas vyks gruodžio 4 d., 16 val. (Darželio g. 11,registracija ir informacija tel.: 8 662 54671).

Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centro nuotr./Įvairios paslaugos miestiečiams – nemokamai.
Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centro nuotr./Įvairios paslaugos miestiečiams – nemokamai.

Kas mėnesį vykstančias projekto veiklas galima sekti socialiame tinkle „Facebook“, paskyroje „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“. Naujienas galima rasti ir Klaipėdos miesto savivaldybės puslapyje.

„Dirbu šiame projekte nuo pat pradžios. Esu prikaupusi gražių pavyzdžių – poros susitaiko, nebeišsiskiria, susiranda naujas veiklas, išsivaduojama iš toksiškų santykių, pagerėja ryšys su vaikais. Norisi, kad tą naudą pajustų kuo daugiau miestiečių“, – sakė Z.Petrauskienė, besidžiaugdama, jog paslaugomis jau pasinaudojo kone 5 000 miestiečių.

Kitos gruodžio mėnesio veiklos

Susiburti nuotaikingoms veikloms vaikų laisvalaikio klube „Vaikų klubas“ taip pat kviečiami ir 7 – 10 metų vaikai.

Nebe pirmą kartą vykstantys užsiėmimai prasideda gruodžio 3 d. (Darželio g. 11, registracija ir informacija tel.: 8 644 20351).

Gruodžio mėnesio „Vaikų klubas“ veiklų metu vaikai keps pyragus, kurs kalėdinius žaisliukus, keliaus traukiniu ir dovanos pačių pagamintas draugystes apyrankes.

Tėveliai gruodžio mėnesį šiais metais kviečiami į nuotolinius kursus „Darnūs tėvų ir vaikų santykiai. Kitokios taisyklės“. Nemokami dešimties susitikimų kursai – būdas pažvelgti į tarpusavio santykius su vaikais kitu kampu.

Kursai startuoja gruodžio 13 d. daugiau informacijos tel.: 8 699 79219.

Daugiau informacijos apie projekto „Kompleksinės paslaugos šeimai Klaipėdos mieste“ veiklas:
BĮ Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centras.
Debreceno g. 48, tel. Nr. 8 63031442,
www.seimaiklaipedoje.lt

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min