Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2017 11 15, 14:38

„Restart“ festivalis Klaipėdoje: projekcija ant piliavietės ir ekskursija kareivinėse

„Iškeisk rudens tamsą į mokslo šviesą!“ – su tokiu šūkiu Klaipėdoje prasideda trečiasis mokslo ir meno festivalis „RESTART“. Jau trečiadienio vakarą festivalio startą paskelbs ant Klaipėdos piliavietės nušvisianti projekcija, o iki pat sekmadienio mažų ir didelių lauks paskaitos, seminarai, kūrybinės dirbtuvės ir tarptautiniai projektai.
Ketvirtadienį miestiečiai kviečiami į ekskursiją po senąsias kareivines.
Ketvirtadienį miestiečiai kviečiami į ekskursiją po senąsias kareivines. / Organizatorių nuotr.

Jau trečiadienio vakarą, apie 18 val. ant Klaipėdos piliavietės nušvis pagrindinis festivalio akcentas – projekcija „ANERSAAQ – šiaurės dvasia“. Tai menininkų grupės TURA YA MOYA (DK/DE/GL) media meno konteinerio projektas.

20 pėdų jūrinis konteineris, kuriame įrengta medijos laboratorija, jau apkeliavo Grenlandiją, Norvegiją, Islandiją ir kitas Šiaurės šalis. Iš Aarhuso miesto Danijoje, šių metų Europos kultūros sostinės, į Klaipėdą atplaukęs konteineris įsikūrė naujojoje automobilių aikštelėje prie Klaipėdos piliavietės. Iš čia kas vakarą bus rodomos vaizdo projekcijos, kuriose suksis ir mažųjų Klaipėdos kūrėjų iš A. Brako vaikų dailės mokyklos darbai.

Projektas bus rodomas kas vakarą iki lapkričio 19 d., 17.00–22.00 val. (tik lapkričio 15 d. nuo 18 val.).

Populiariausia – ekskursija po kareivines

Anot festivalio organizatorių, itin didelis susidomėjimas yra jau ne pirmus metus vykstančiu projektu – ekskursija „Su žibaline lempa po Klaipėdos senąsias kareivines“. Šį kartą ekskursija vyks lapkričio 16 d., nuo 17.00–19.00 val., ekskursijos pradžia – Klaipėdos universiteto miestelio aikštėje (H. Manto g. 84). Dalyvių laukia pasivaikščiojimas po Senąsias kareivines, senųjų kareivinių fotografijų peržiūra po atviru dangumi, tarpukario muzikos griausmas, kareiviškos košės dalybos ir arbatėlė iš KU Botanikos sodo vaismedžių.

Organizatorių nuotr./Ketvirtadienį miestiečiai kviečiami į ekskursiją po senąsias kareivines.
Organizatorių nuotr./Ketvirtadienį miestiečiai kviečiami į ekskursiją po senąsias kareivines.„Ekskursijos vakarą drausmę ir tvarką užtikrins net 50 karių savanorių, kurie vėliau išdalins kareivišką košę ir pavaišins karšta arbata. Kelią ekskursijos dalyviams nušvies kultūros sostinės simboliai – smilgininkai. Bus šviesu ir įdomu, todėl kviečiu prisijungti visus kurie to dar neišbandė“, – festivalio organizatorė Goda Giedraitytė.

Organizatorių nuotr./Ketvirtadienį miestiečiai kviečiami į ekskursiją po senąsias kareivines.
Organizatorių nuotr./Ketvirtadienį miestiečiai kviečiami į ekskursiją po senąsias kareivines.

Sveikos gyvensenos paskaitos

Anot festivalio organizatorių, nors daugelis paskaitų ir seminarų jau užpildyti, lapkričio 18 d., šeštadienį, kuomet daugelis renginių skirti šeimoms, vaikms – laisvų vietų įvairiose veiklose dar yra.

Lapkričio 18 d., 11.00 ir 13.00 val., visi sveiko maisto entuziastai kviečiami į kūrybinės dirbtuvės šeimai „Sveikata ir maistas“ . Kūrybinių dirbtuvių tikslas – sveiko gyvenimo būdo ir tinkamo maitinimosi supratimo skatinimas. Kartu su lektoriais spręsime užduotis ir atliksime eksperimentus, kurie padės suprasti mūsų kūne vykstančius procesus ir sužinoti, kaip išlikti sveikiems. Paskaitos skirtos šeimoms ir 7–9 metų vaikams. Vietų skaičius ribotas – 25 asmenys, todėl būtina išankstinė registracija goda@jurossvente.lt Paskaitų trukmė – 60 min., paskaitos vyks – Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centre.

„Muzė veža“ kūrybinės dirbtuvės autobusuose

Šeimoms skirtą šeštadienį lauks ir dar viena „Klaipėdos – Lietuvos kultūros sostinės“ projekto „Muzė veža“ pramoga. 15.00–17.00 val., Klaipėdos piliavietės mašinų stovėjimo aikštelėje, keturiuose „Muzė veža“ autobusuose vyks kūrybinės dirbtuvės. Kūrybinių dirbtuvių metu tėveliai ir vaikai bus kviečiami aplankyti 4 autobusus ir susipažinti su mūsų krašto, laiko skaičiavimo, ekspresionistinės dailės ar jūrų pasaulio įdomybėmis.

„Muzė veža“ tai – spalvotas, interaktyvus ir įtraukiantis, analogų Lietuvoje neturintis atviro muziejaus edukacinis projektas, kuris jungia keturis Klaipėdos muziejus: Lietuvos jūrų, Mažosios Lietuvos, Laikrodžių ir Prano Domšaičio galeriją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min