Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Rinkliava už atliekas Klaipėdoje: pasiektas kompromisas

Kazokiškių savartynas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Sąvartynas
Šaltinis: 15min
0
A A

Tarp Klaipėdos verslininkų kilęs nepasitenkinimas dėl daliai jų didinamų mokesčių už atliekas išsikvėpė – Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus sudarytoje darbo grupėje rastas sprendimas, kuris tenkina visas puses.

Darbo grupėje kartu su Savivaldybės administracijos atstovais bei politikais šįkart dalyvavo ir verslininkų atstovai. Užteko vos dviejų pasitarimų ir visos pusės sutarė, kad gyventojams rinkliava nedidės, verslo subjektams, lyginant su iki šiol mokėtomis sumomis, mokesčiai irgi ženkliai nesikeis.

Verslininkams paliekamos dvi galimybės: savarankiškai deklaruoti atliekas kaip iki šiol arba dalyvauti savivaldybės rinkliavos sistemoje pagal Aplinkos ministerijos metodikoje patvirtintą veiklų klasifikatorių. Skirtumas nuo dabar galiojančios tvarkos tik toks, kad atliekas deklaruojantys verslininkai papildomai turės mokėti 10 eurų metinį mokestį už kiekvieną savo objektą, kaip sistemos išlaikymui skirtą pastoviosios dalies įmoką.

„Pagal anksčiau siūlytą ekspertų metodiką dvinarė rinkliava būtų nuskriaudusi trečdalį uostamiesčio verslininkų, o dviem trečdaliams mokesčiai už atliekas būtų mažėję. Darbo grupėje verslininkų interesus gynę atstovai pasiūlė, kad mokesčius verslui reiktų išdėlioti tolygiau. Gyventojų interesų tai nepalietė, tad mums, kaip politikams, atstovaujantiems visas miestiečių grupes, toks sprendimas yra priimtinas“, – sakė Vaida Žvikienė, Klaipėdos miesto tarybos narė, dalyvavusi minėtos darbo grupės veikloje.

Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas gegužės 30 dieną gavo darbo grupės protokolą ir artimiausiu metu įpareigos savivaldybės specialistus koreguoti anksčiau paruoštą sprendimo projektą.

„Patikslintas dvinarės rinkliavos sprendimo projektas bus pateiktas svarstymui į komitetus ir artimiausiame tarybos posėdyje politikai turės apsispręsti, ar patvirtinti naująją skaičiavimo tvarką. Pasiektas susitarimas su verslininkais leidžia tikėtis sklandaus sprendimo priėmimo“, – sakė Saulius Budinas.

Dalis finansinės naštos dėl dvinarės rinkliavos įvedimo užguls ir rinkliavos administratorių – UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centrą. Sistemos išlaikymui trūkstamą 347 tūkst. eurų sumą bendrovė įpareigota padengti iš vidinių rezervų, mažinant darbo užmokesčio fondą. Kad būtų padengti visi Klaipėdos miesto atliekų sutvarkymo kaštai, metams reikalinga 5,04 mln. eurų suma.

Dvinarė rinkliava visose šalies savivaldybėse įvedama nuo 2017 m. vykdant Vyriausybės sprendimus. Klaipėdos miesto tarybai patvirtinus sprendimo projektą birželio mėnesio posėdyje nauja rinkliavos už atliekas tvarka Klaipėdoje įsigaliotų nuo liepos 1 dienos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min