Dabar populiaru
Publikuota: 2017 vasario 22d. 09:56

Švietimo ir mokslo ministerijos prašoma greičiau apsispręsti dėl Klaipėdos universiteto

Klaipėdos universitetas iš paukščio skrydžio
Antano Stanevičiaus nuotr. / Klaipėdos universitetas iš paukščio skrydžio

Seimo narė Agnė Bilotaitė pakvietė Klaipėdos universiteto, Klaipėdos miesto savivaldybės vadovus, Seimo narius į susitikimą su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene, kad pagaliau būtų atsakyta, kas laukia Klaipėdos universiteto po aukštojo mokslo pertvarkos.

Iki šiol KU bendruomenė iš ministerijos neišgirdo jokių konkrečių planų dėl ateities.

„Man keista ir nesuprantama, kad ministerija iki šiol neturi aiškios vizijos, koks po pertvarkos bus Klaipėdos universitetas – kurios studijų programos liks, kurioms disciplinoms bus skiriamas prioritetas ir kaip bus įgyvendinamas studijų kokybės siekis. Universiteto bendruomenė laukia sprendimų, būsimieji studentai, turintys priimti sprendimą, kur jiems studijuoti – taip pat. Daugiau aiškumo padėtų išsklaidyti nerimą ir greičiau imtis būtinų pokyčių“, – sako A.Bilotaitė.

KU vadovai nuogąstauja, jog netrukus moksleiviai rinksis aukštąsias mokyklas, o nežinia dėl universiteto ateities gali paskatinti rinktis studijas kituose miestuose.

KU studijuoja apie 9 proc. visų šalies studentų. Universitete yra trys fakultetai, 56 studijų programos. Kurios iš jų liks po reformos, kol kas neaišku.

Susitikime su ministre dalyvavęs KU Tarybos pirmininkas Arnoldas Šileika mano, jog universitetas privalo bendradarbiauti su verslu, siekiant parengti aukščiausios kvalifikacijos specialistus, kurių labiausiai reikia miestui. Ši aukštoji mokykla, anot A.Šileikos, nepelnytai per mažai dėmesio skiria jūrinėms disciplinoms, prioritetą atidavusi socialiniams mokslams.

Klaipėdos miesto savivaldybės mero pavaduotoja Judita Simonavičiūtė patikino, kad savivaldybė nesikiš į planuojamos pertvarkos turinį, tačiau tikrai sieks, kad KU išliktų. Universiteto uždarymas, anot vicemerės, smarkiai sumažintų miesto vystymosi potencialą.

„Vakarų regionas negali likti be universiteto – to sieksime. Labai tikiuosi, kad bus priimti racionaliausi sprendimai, atsižvelgus į šio regiono specifiką. Ministerija turėtų kaip galima greičiau parengti aiškų planą ir užbaigti šią varginančią nežinomybę“, – teigė A.Bilotaitė.

Švietimo ir mokslo ministrė J.Petrauskienė žadėjo, jog iki vasaros KU pertvarkos planas bus parengtas ir teikiamas Seimui svarstyti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min