Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 30d. 12:07 , Atnaujinta: 2021 balandžio 30d. 12:31

Klaipėdos vyresnių klasių moksleiviams mokslo metai baigsis namie

PAVYZDYS. Vytauto Didžiojo gimnazija - vienas gražiausių klaipėdietiško bauhauzo pavyzdžių.
Egidijaus Jankausko nuotr. / Klaipėda

Augant COVID-19 ligos rodikliams, Klaipėda penktadienį sprendė, ar leis į mokyklas sugrįžti vyresnių klasių moksleiviams. Mokyklų, sveikatos srities ir savivaldos atstovai posėdyje nutarė, jog grįžimas nerekomenduojamas, tad, panašu, 5–11 klasių moksleiviai šiuos mokslo metus užbaigs namuose. Kad nekiltų interpretacijų, administracija turėtų išleisti nurodymą, kuris galios visoms uostamiesčio švietimo įstaigoms. Po posėdžio Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje oficialiai paskelbta – mokslo metus vyresnieji moksleiviai užbaigs nuotoliniu būdu.

Nerekomenduoja grįžti

Kaip 15min sakė Klaipėdos savivaldybės vicemeras Arvydas Cesiulis, visos posėdyje dalyvavusios suinteresuotos pusės vienareikšmiškai pasisakė, kad nerekomenduoja į mokyklas sugrįžti 5–11 klasių moksleiviams. Pasisakiusių nebuvo.

Akcentuojama, kad šiuo metu dėmesys lieka sutelktas į abiturientus ir jų saugumą. Baiminamasi, kad didėjant sergamumo rodikliams ir į mokyklas sugrįžus visiems moksleiviams, rizika gerokai išaugs.

Baiminamasi, kad atidarius gimnazines klases, galimybė susirgti didėja. Abiturientas gali neturėti galimybės laikyti egzamino.

„Baiminamasi, kad atidarius gimnazines klases, galimybė susirgti didėja. Pagalvokime, kad tas žmogus, abiturientas, gali neturėti galimybės laikyti egzamino ir susigriauti gyvenimą, viskas nusikeltų dar metams. Kol kas administracijos įsakymas dar nėra parengtas, tačiau ši ministerijos žinia apie vyresnių klasių moksleivių sugrįžimą labiau propagandinė, negu duosianti realią naudą“, – sakė A. Cesiulis.

Nors būta rekomendacijų moksleivius rotuoti ir dalį laiko mokytis namie, dalį – mokykloje, anot vicemero, paskaičiavus likusį laiką iki mokslo metų pabaigos, vyresnieji mokiniai į mokyklą rotacijos būdu grįžtų vos porai savaičių.

Tvarkos nori visiems vienodos

Išleisti įsakymą, kad šis galiotų visoms mokykloms vienodai, prašė patys ugdymo įstaigų vadovai. Kai kurie jų neslėpė sulaukiantys didelio tėvų spaudimo, tad norima išvengti atvejų, kai esant tik rekomendacinio pobūdžio nurodymams, vienos mokyklos imtų mokytis kontaktiniu būdu, kitos nuotoliniu. Esą tėvai ims baksnoti, jog štai vieni gali mokytis sėdėdami suole, o kiti – ne.

Šiuo metu Klaipėdoje užsikrėtimų koronavirusu 100 tūkst. gyventojų siekia 198 atvejus.

Į mokyklas prieš tris savaites sugrįžo pradinių klasių moksleiviai. Per šį laiką iš daugiau kaip 300 pradinių klasių izoliuotis teko dviem.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pradinukai grįžta į mokyklas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pradinukai grįžta į mokyklas

„Procesas kol kas suvaldomas, bet jei orai sušils, tuoj pajusime Vilniaus ir Kauno važiavimo į pajūrį pasekmes. Situacija bet kada gali pasikeisti“, – sakė vicemeras.

Perkopus rodikliui 200 atvejų, kontaktiniu būdu gali mokytis tik tos pradinės klasės, kuriose tėvai sutiko mokinius testuoti kaupinių būdu. Tam turi pritarti 60 proc. tėvų.

Papildyta

Mokyklos neatsivers

Klaipėdoje 5–11 klasių mokiniai mokslo metus užbaigs nuotoliniu būdu, po vidurdienio paskelbta Klaipėdos savivaldybės interneto svetainėje. Galimybės grįžti į klases aptartos su švietimo įstaigų vadovais, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro bei Klaipėdos visuomenės sveikatos biuro specialistais, tačiau daugelis susitikimo dalyvių išreiškė poziciją, kad užtikrinti saugų grįžimą, testavimą, srautų reguliavimą ir kitų reikalavimų įgyvendinimą yra gana sudėtinga, o mokslo metams artėjant į pabaigą grįžimo nauda greičiausiai nebebus didelė.

Anot mero Vytauto Grubliausko, kiekvienoje švietimo įstaigoje situacija gali būti skirtinga, kaip ir bendruomenių nusiteikimas, tačiau principinė miesto pozicija – į mokyklas grįžta tik abiturientai, kontaktiniu būdu toliau ugdomi ir pradinukai.

„Miesto pozicija – 5–11 klasių mokiniams pabaigti mokslo metus nuotoliniu būdu ir teikti prioritetą abiturientų grįžimui, kad būtų galima saugiai ruoštis egzaminams ir organizuoti egzaminų sesiją. Tačiau toms mokykloms, kurių bendruomenės visgi norėtų grįžti į kontaktinį ugdymą, niekas kategoriškai kelio neužkirs, tačiau visi saugumo reikalavimai turės būti įgyvendinti besąlygiškai. Kalbant apie grįžtančiuosius, privalome besąlygiškai juos saugoti ir tuo pačiu, nepažeidžiant žmogaus teisių bei teisės aktų, apsaugoti juos nuo nesisaugojančių“, – sako Klaipėdos meras.

Mokyklų pozicija dėl abiturientų grįžimo Klaipėdoje jau aiški – iš 12-os miesto gimnazijų, kuriose ugdoma 1176 dvyliktokų, sugrįžti į kontaktinį ugdymą yra pasirengę daugiau nei tūkstantis abiturientų, t. y. 92 procentai. 5 gimnazijose grįžta visi be išimties abiturientai. Kad grįžimas būtų kiek įmanoma saugesnis, abiturientai raginami testuotis greitaisiais antigenų testais – testui galima užsiregistruoti sistemoje1808.lt. Kai kurios gimnazijos grįžta ne nuo gegužės 3 d., o keliomis dienomis ar savaite vėliau. Tie dvyliktokai, kurie apsisprendžia negrįžti į kontaktinį ugdymą, turi teikti mokykloms prašymus. Abiturientai, kurie grįžti nenori, nurodo tokias priežastis – bijo užsikrėsti, gyvena su senesnio amžiaus artimaisiais, mano, kad bus daugiau streso nei naudos ir pan.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 2

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min