Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 6d. 10:00

Artūras Kazlauskas: Sekmadienio Evangelija. Konfliktai krikščioniškai

Kun. Artūras Kazlauskas „Anuo metu Jėzus kalbėjo: „Jei tavo brolis tau nusikalstų, eik ir bark jį prie keturių akių. Jeigu jis paklausys, tu laimėjai savo brolį. O jei nepaklausytų, pasiimk su savimi dar vieną ar du, kad visa byla remtųsi dviejų ar trijų liudytojų parodymais. Jeigu jis ir jų nepaklausytų, pranešk bažnyčiai. O jei nepaklus nė bažnyčiai, tebūnie jis tau kaip pagonis ir muitininkas.

Iš tiesų sakau jums: ką tik jūs surišite žemėje, bus surišta ir danguje, ir ką tik atrišite žemėje, bus atrišta ir danguje“. „Ir dar sakau jums: jeigu kas iš jūsų susitars žemėje dviese melsti kokio dalyko, jiems mano dangiškasis Tėvas jį suteiks. Kur du ar trys susirinkę mano vardu, ten ir aš esu tarp jų“. (Mt 18, 15-20)

Konfliktai krikščioniškai

Gyvename konfliktų apsupty. Konfliktai šeimoje. Vyro ir žmonos konfliktai. Tarp tėvų ir vaikų (pirmiausia paauglystėje). Konfliktai darbe. Tarp savininkų ir darbuotojų. Tarp vadovų ir pavaldinių. Politiniai konfliktai. Valdžios konfliktai. Tarp pozicijos ir opozicijos. Konfliktai partijų koalicijų viduje. Konfliktai Bažnyčioje. Įvairiausiais lygiais. Parapijose. Tarp kunigų. Pašvęstųjų bendruomenėse.

Kai kas (dažniausiai jauni arba svajotojai) norėtų, kad santykiai tarp pakrikštytųjų būtų tobuli, gilūs, be trūkumų. Kad vieną kartą ir visiems laikams būtų sunaikinta net konflikto galimybė. Tačiau tai - tik pamaldi iliuzija...

Kaip galėtų vystytis žmonių inicityvos be tos įvairovės, kuri praturtina, nors pažiūros, sprendimai, situacijos vertinimai ir skiriasi?

Konfliktai nėra vien išbandymai ar sunkumai. Konfliktai gali suteikti progą bręsti. Kaip vaikai įgis savo asmeninę individualybę be nesutarimų su savo tėvais? Kaip galėtų vystytis žmonių inicityvos be tos įvairovės, kuri praturtina, nors pažiūros, sprendimai, situacijos vertinimai ir skiriasi? Kaip atsinaujins parapijų bendruomenės, jei nekiltų kai kas naujo, dažnai tiesiog išprievartaudamas, išreikalaudamas susimąstyti, suabejoti prisirišusius prie praeities.

Šiandienos Evangelija kalba apie dideles problemas, kurios gali kilti (ir kyla) net ir tarp tikinčiųjų. Skandalai. Nusikaltimai. Neištikimybės. Ir ne vien kalba. Rodo tiesų kelią kiekvienam, kuris save laiko Viešpaties Jėzaus mokiniu. Šis kelias nėra lengvas. Bet vienintelis. Nes neatsietas nuo tiesos ir meilės.

Įdomu, kad pirmasis šio kelio etapas nenumato kreipimosi į vyresnybę. Jėzus nereikalauja kreiptis į jį ar į apaštalus. Pirmiausia yra nurodomas privalomas paprastas ir nuoširdus suinteresuotų brolių susitikimas. Tas kuris pastebi nusikaltimą, privalo pasakyti apie tai ką mato ir galvoja. Ne bet kam. Ne savo draugui. Ne vyresniajam. Tiesiogiai tam, kurį laiko „kaltu“. Diskretiškumą turi lydėti tiesi, asmeninė nuostata. Pirmuoju asmeniu.

Tik antru etapu, nepasisekus pirmajam bandymui, numatoma kreiptis į kitus. Vieną ar du asmenis. Tai reiškia išėjimą iš uždaros dviejų erdvės. Ir prašyti, kad įsitrauktų kiti. Su savo išmintimi, patirtimi, požiūriais. Kad praturtintų.

Sunkus kelias? Gal net neįmanomas? Bet jis nurodytas Jėzaus.

Jei ir šis bandymas būtų nesėkmingas, reikalą privalo spręsti sambūris. Tikinčiųjų bendrija. Pakrikštytųjų. Švenčiančių Eucharistiją. Tai žmonės, išlavinti Dievo žodžio ir palaikomi Šventosios Dvasios. Ne kokia nors neutrali grupė, kuri nenori kištis į „svetimus reikalus“.

Eilinį kartą nepasisekus, nebeliks nieko, tik malda. Tas meilės ryšys, kuris jungia mus vienus su kitais. Net su pačiais tolimiausiais. Net su nusidėjėliais. Net su pagonimis.

Sunkus kelias? Gal net neįmanomas? Bet jis nurodytas Jėzaus. Kelias be gudrybių ir apgaulių. Ir kvepiantis Evangelija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

03:24
04:24
04:00

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min