Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 21, 08:00

Arūnas Valinskas. Kaip „minios filosofė“ kardinolą Sigitą Tamkevičių demaskavo

Jau praėjo savaitė nuo skandalingai nuskambėjusio Sausio 13-osios minėjimo, o bangos vis nerimsta. Atrodo, kad viskas lyg ir atslūgsta, bet nuskamba koks nors naujas vertinimas ir vėl iš naujo. O čia dar ir grasinimai viską pakartoti per Vasario 16-ąją ir Kovo 11-ąją. Aišku tik viena – tie, kurie paragavo minioje kilusio gaivalo ir nebaudžiamumo, didžiuojasi „nušvilpę ir pamokę valdžią, kuri gavo, ko nusipelnė“. Dabar jie sau yra iškilūs kovotojai, bundančios tautos šaukliai, didžiavyriai.
Arūnas Valinskas Tik prenumeratoriams
Arūnas Valinskas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Nors kitiems atrodo kiek kitaip. Kaip tik po to nebuvo išvadinti visos šios akcijos organizatoriai – „švilpikais“, „fašistais“, „šūdžiais“, „jedinstvininkais“, „Lietuvos nežmonėmis“.

Būtent pastarasis epitetas labiausiai ir įžeidė tuos protestuotojus – esą, jie net žmonėmis nelaikomi, o tokių etikečių klijavimas tik dar labiau didina visuomenėje tvyrančią priešpriešą. Tiesa, visaip kaip vadinti ir užgaulioti kitoje pusėje esančius jie sau leidžia, nes tai yra jų šventa, neatimama demokratinė teisė ir žodžio laisvė. Kaip ir teisė išreikšti savo nuomonę, mėtant akmenis ir žalojant policininkus, kas vyko rugpjūčio 10 d., nes tai, suprask, protesto forma.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje
Luko Balandžio / 15min nuotr./Sausio 13-osios – Laisvės gynėjų dienos minėjimas ir Laisvės premijos įteikimo ceremonija Nepriklausomybės aikštėje

Visgi tai – jau ne protestas, o nusikaltimas ir už tai turi būti teisiama. Kaip ir visi sveikai mąstantys Lietuvos žmonės pasmerkė ir moraliai nuteisė tuos, kurie išniekino sausio 13-osios aukų atminimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min