Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2022 sausio 14d. 08:00

Giedrius Petkevičius: artėjančio karo ženklai – kaip ruošiasi pasaulis ir Lietuva

Vladimiras Putinas Tik prenumeratoriams
AP/„Scanpix“ nuotr. / Vladimiras Putinas
„Niekada nebūna taip, kad nieko nebūtų. Visuomet kas nors būna“. Maždaug tokiais žodžiais švaistėsi Šaunusis kareivis Šveikas čekų rašytojo Jaroslavo Hašeko satyriniame romane. Kare, deja, satyros daug nebūna, greičiau grotesko, kartais – tragikomiškų detalių.

Šiame liguistame ir neišvengiamame žmonijos palydove, medicininiais terminais kalbant, galima nustatyti tik simptomus. Tai krentančios bombos, raketos ir svetimi / savi kariai miestų gatvėse, sugriovimai, suirutė. Taip pat nuostoliai, kurių minimizavimui reikia tiksliai išskirti ir nustatyti artėjančios karo ligos simptomus. Deja, pastaruoju metu artėjančio karo ženklų – apstu.

Visai nesenai pasibaigusios Rusijos ir NATO/JAV derybos, jeigu nepaaiškės naujų susitarimų ir detalių, nepabijokime to žodžio, buvo antausis Rusijos ultimatumui. Pastaroji šalis jautė artėjančių derybų fiasko ir išsitraukė iš anksto parengtą paruoštuką, kuriame teigė, kad atsisakys visų įmanomų „kontr“ priemonių, tarp jų ir „techninių-karinių“.

Kalbant paprasta ir suprantama kalba – „stumdysime savo karinius dalinius bei pajėgas ten, kur užsimanysime“. Kadangi neribotas ginkluotojų pajėgų „stumdymas“ savo teritorijoje vietiniam elektoratui tuoj nedarys reikiamo įspūdžio. Be to, tikėtinas variantas, kad šios pajėgos gali „pasistūmėti“ pas vieną iš savo kaimynių.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 79

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tik prenumeratoriams

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:18:53
14:40
02:11

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min