Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 12d. 07:00

O kas jeigu rytoj karas? Tankai ir lėktuvai nepadėtų

Karinės pratybos 15MAX
Lietuvos kariuomenės nuotr. / Karinės pratybos
Dieną X, arba agresiją prieš Lietuvą dažnas įsivaizduojame kaip akimirką, kai dangų užtemdo skriejančios raketos, o iš Kaliningrado, Baltarusijos, gal Daugpilio pusės ima riedėti tankų ir kitos šarvuotos technikos kolonos. Tačiau prieš tai... na, prieš tai turi būti „įtampos periodas“, kai priešas, panašiai, kaip visai nesenai prie Ukrainos sienų, telkia pajėgas.

Žinoma, tuo metu mes sutelkiame savo kariuomenę, užsitikriname gelžbetoninę pasaulio bendruomenės ir NATO paramą bei ironiškai švilpaudami stebime, kaip priešas iš už sienos skirstosi „į pastovias dislokacijos vietas“. O jeigu viskas bus visai ne taip? Jeigu būsima agresija virs ilga preliudija su išbandymu visoms valstybės institucijoms ir kariuomenės prireiks tik galutinėje jos stadijoje?

Toliau seks netikras, įsivaizduojamas scenarijus, bet nagrinėjant šiuolaikinius karinius ir hibridinės agresijos atvejus – nėra jau toks ir neįmanomas. Pabandykim paanalizuoti.

Šiandieną naktį, 3 valandą 15 min. Bendrasis pagalbos centras gauna žinią, kad liepsnoja padangų saugojimo ir perdirbimo įmonės bei aikštelės Kaune, Alytuje, Šiauliuose, Klaipėdoje, Trakų rajone ir Zarasuose. Per parą mobilizuojamos visos pagrindinės šalies ugniagesių pajėgos. Pagrindinėse gaisravietėse esantys pareigūnai kalba nenoriai, nors versija viena – padegimas.

Antrąją parą nutarta evakuoti kai kuriuos Alytaus ir Kauno miestų rajonus, o policija gauna apie 90 anoniminių pranešimų apie užminuotus didžiuosius prekybos centrus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Video

27:27
00:41
27:12

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min