Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gruodžio 5d. 20:03 , Atnaujinta: 2018 gruodžio 6d. 12:48

Kęstutis Navickas 15min studijoje: miškų normos didinimas buvo didžiausia demotyvacija

Kęstutis Navickas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Kęstutis Navickas

Ketvirtadienį 15min studijoje lankėsi aplinkos ministras Kęstutis Navickas, kurį premjeras Saulius Skvernelis netikėtai atleido iš pareigų. Ministras tikino, kad niekada nepritarė miškų kirtimo normos didinimui ir nebenorėjo grįžti į darbą sužinojęs, kad tai padaryta per jo atostogas. Kita vertus, jis sako natūraliai stojęs palaikyti Vyriausybės sprendimo, nes vadovus dengti – natūralu.

Premjeras apie aplinkos ministro atleidimą paskelbė pirmadienį, jis nepaaiškino atleidimo motyvų.

K.Navickas sako jų nežinantis iki šiol. Pasak jo, gal aiškiau pasidarys tada, kai paaiškės naujo kandidato pavardė ir politinė partija, kuriai naujas ministras atstovaus.

Ministrui neįtikima, kad jis atleistas dėl prastų santykių su Seimu, neva nevykdomų reformų. Tiesa, jis pripažino, kad sulaukė spaudimo įdarbinti tam tikrus asmenis. Spaudė, pasak K.Navicko, pats paskui galimai brakonieriavęs pagautas Aleksandras Spruogis.

„Dar nepradėjęs dirbti buvau sulaukęs A.Spruogio skambučio. Tai buvo keistas tekstas, kad tu mane paimsi viceministru“, – pasakojo K.Navickas.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Aleksandras Spruogis
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Aleksandras Spruogis

Tačiau jis neigė patyręs spaudimą netirti A.Spruogio ir Seimo narės Virginijos Vingrienės visuomeninio konsultanto, buvusio Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamento direktoriaus Rolando Masilevičiaus pažeidimo, užfiksuoto jiems medžiojant.

„Yra gandų, kad skambino pareigūnas pareigūnui, tačiau man to užčiuopti nepavyko. Jei taip būtų buvę, tai tas pareigūnas skambinęs nebedirbtų“, – teigė jis.

Klausiamas, ar V.Vingrienė dėl savo konsultanto išsukimo skambino aplinkos viceministrui, K.Navickas sakė nieko apie tai nežinantis. „Tai būtų naujiena“, – sakė jis. Pats ministras sakė jokių skambučių ir prašymų nesulaukęs.

aai.lt/Rolandas Masilevičius
aai.lt/Rolandas Masilevičius

Kita vertus, jis pripažino, kad V.Vingrienės siūlymai buvo vertinami labai atidžiai ir „nepraeidavo“.

„Ten buvo keistų siūlymų“, – pripažino K.Navickas.

Aplinkos ministras sakė dėl R.Masilevičiaus įspėjęs Seimo narę, tačiau ji į pastabas neatsižvelgė.

„Kadangi ji įsitikinusi, kad gali būti geriausia aplinkos ministrė, tai mes paskui su ja ir nebendravome, nes ji laikė mane nekompetentingu, arogantišku“, – pasakojo ministras.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginija Vingrienė
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Virginija Vingrienė

Miškų kirtimas – didžiausia demotyvacija

K.Navickas trečiadienį po susitikimo su prezidente Dalia Grybauskaite teigė, kad atleidimo motyvai jam nepaaiškinti iki šiol. Ministras taip pat tvirtino, kad Vyriausybė prašė išeiti iš darbo savo noru, tačiau jis su tuo nesutiko. Vis dėlto jis paprašė prezidentės, kad būtų atleistas, nes nemato tolesnių galimybių dirbti su S.Skverneliu.

„Nematau galimybes dirbti komandoje su dabartiniu premjeru, kuris įstato ministrus į priešakines pozicijas, o paskui palieka vienus“, – trečiadienį sakė K.Navickas.

Jis pripažino stipraus palaikymo iš premjero nesulaukęs ir tada, kai Seime jam buvo svarstoma interpeliacija. Visgi galiausiai interpeliacija nepavyko, nes už ministro atleidimą nebalsavo LVŽS frakcija ir premjeras.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Kęstutis Navickas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Saulius Skvernelis ir Kęstutis Navickas

Kita vertus, K.Navickas pripažino, kad buvo keistų premjero pasisakymų ir sprendimų, pavyzdžiui, kai kirtimo normos didinimas Vyriausybėje buvo patvirtintas ministro atostogų metu.

„Žmogiškai tai man buvo didžiausia demotyvacija“, – pripažino K.Navickas. Jis tikino tada net prasitaręs, kad nebenori grįžti į darbą, nes turės ginti tai, kam nepritaria pats. Tačiau grįžęs po atostogų K.Navickas stojo ginti Vyriausybės sprendimo.

„Bet kokioje veikloje tu visada turi pridengti vadovą, nes jis bus taikinyje. Tai natūralu“, – teigė K.Navickas ir vadino tai vadybos klasika.

„Savo nuomonę gali turėti, su ja gali ir išeiti“, – kalbėjo ministras, tačiau svarbiau esą yra kolektyvas ir bendra pozicija.

Klausiamas, ar S.Skvernelis yra demokratiškas politikas, K.Navickas sunkiai rinko žodžius. Pasak jo, ir taip, ir ne. „Darbine prasme jis gali pakeisti nuomonę ar praplėsti nuomonę, bet ta demokratija irgi turi savo ribas“, – teigė K.Navickas. Jis pridūrė, kad krizinėje situacijoje kas nors turi duoti aiškius nurodymus.

Išsiskyrė ministro ir premjero pozicijos dėl atliekų deginimo jėgainių

Anksčiau 15min publikavo žurnalistinį tyrimą apie verslo įtaką politikams. Jo centre – įmonės „Danpower Baltic“ bandymai paveikti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovus dėl valstybės projektų – atliekų deginimo jėgainių. Tyrimas parodė, kad politikai dažnai ignoruoja valstybės pareigūnų informaciją, kalba verslo lobistų žodžiais ir skleidžia abejones dėl valstybės projektų.

15min tyrimas taip par parodė, kad tas abejones neigiantys pareigūnai neteko postų arba turėjo problemų dėl savo karjerų. Vienas iš tokių žmonių yra ir aplinkos ministras K.Navickas.

Jis ne kartą neigė premjero ir kitų LVŽS politikų abejones dėl deginimui tinkamo atliekų kiekio. Politikai abejoja, ar visoms šalyje statomoms jėgainėms užteks atliekų, bet Aplinkos ministerija tvirtino ir pateikė skaičiavimus, jog atliekų užteks. Ant tų skaičiavimų buvo K.Navicko parašas.

Austėjos Usavičiūtės/15min iliustracija/Kai kurie abejones dėl projektų neigiantys politikai ar valstybės tarnautojai neteko postų arba buvo suabejota jų tinakumu pareigoms
Austėjos Usavičiūtės/15min iliustracija/Kai kurie abejones dėl projektų neigiantys politikai ar valstybės tarnautojai neteko postų arba buvo suabejota jų tinakumu pareigoms

Vis dėlto K.Navickas nekomentavo, ar dėl šio klausimo išsiskyrusios jo ir premjero nuomonės galėjo būti viena iš jo atleidimo priežasčių.

„Daug kas galėjo būti, galėjo būti ir netinkamas žvilgsnis“, – sakė K.Navickas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:02
01:19
00:44
Parašykite atsiliepimą apie 15min