Dabar populiaru
Publikuota: 2019 vasario 11d. 10:02 , Atnaujinta: 2019 vasario 11d. 15:02

Kandidatė į Vilniaus meres Edita Tamošiūnaitė: „Mano tikslas – antras turas“

15min studijoje – kandidatė į Vilniaus meres Edita Tamošiūnaitė
Luko Balandžio / 15min nuotr. / 15min studijoje – Edita Tamošiūnaitė

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks jau po kelių savaičių, kovo 3 d. Šįkart 15min studijoje – kandidatė, šiuo metu Vilniaus vicemerės pareigas einanti Edita Tamošiūnaitė. Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovė kandidatuoja pirmą kartą.

Šiais metais į Vilniaus mero postą kandidatuoja 17 kandidatų – partijų, visuomeninių komitetų atstovų.

15min studijoje – pokalbis su į viena iš jų – Edita Tamošiūnaite.

Vilniaus savivaldybėje vicemerė E.Tamošiūnaitė kuruoja švietimo, jaunimo, kultūros, seniūnijų ir savivaldybės struktūros efektyvumo, energetikos, būsto renovavimo, statinių naudojimo priežiūros klausimus.

Kokia šios politinės partijos ir jos kandidatės programa Vilniaus miestui? Kodėl Vilniaus mieste vis dar trūksta vaikų darželių, o priėmimas į mokyklas pirmokų tėvams tebekelia stresą? Koks bus šių metų miesto biudžetas? Apie tai ir dar daugiau – pokalbis studijoje.

Klausiama apie būsimus planus E.Tamošiūnaitė minėjo, kad būtina tęsti pradėtus darbus – mokyklų, darželių infrastruktūros gerinimą, toliau didinti algas auklėtojoms, įstaigų virtuvių darbuotojams, gerinti visos dienos mokyklas.

Taip pat svarstoma idėja dėl galimybės pradinėse klasėse turėti ne tik mokytoją, bet ir jo padėjėją. Šią idėją siūlo „Genio“ progimnazija, kurioje tokia praktika taikoma jau seniai ir už kurią mokinių tėvai moka papildomai. Jeigu Vilniaus savivaldybėje tam bus pritarta, tokią galimybe naudotis galės ir kitos mokyklos.

E.Tamošiūnaitė nežada naikinti ir 100 eurų kompensacijų tų šeimų vaikams, kurie nepateko į valstybinius darželius. „Kai darželiuose turėsime laisvų vietų, tada bus galima vėl grįžti prie šio sprendimo“, – teigė ji.

Savo susitikimų su mokyklų, darželių bendruomenių atstovais LLRA-KŠS kandidatė nevadina pasiruošimu rinkimams. Susitikimu, jos teigimu, vyksta daug, juose pateikiama informacija, kurios tėvams neretai trūksta, tačiau tai tikrai nesusiję su rinkimais: „Rinkimai baigsi, tada bus kiti rinkimai, tai nenutrūkstantis ratas, o informacijos tėvams reikia visą laiką.“

Šiuo metu Vilniaus mero pavaduotoja dirbanti E.Tamošiūnaitė neslepia, kad turi mero rinkimuose ambicingų tikslų – patekti į antrą turą, kuris šiuose rinkimuose, jos manymu, tikrai neišvengiamas. Jeigu jai pavyktų, ji pagerintų savo partijos vadovo Valdemaro Tomaševskio rezultatų 2015 metais, kai jis liko trečias, itin nedaug balsų nusileidęs į antrą turą patekusiam Artūrui Zuokui, kuris galų gale vis tiek pralaimėjo Remigijui Šimašiui.

E.Tamošiūnaitė yra ir pirmoji LLRA-KŠS rinkimų sąraše į Vilniaus savivaldybės tarybą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:19
00:58
01:38

Dabar tu gali

Parašykite atsiliepimą apie 15min