Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 15, 22:30

30 metų Panevėžio savivaldybėje dirbantis R.Vilys: „Nėra baisiau, kai tavo gyvenime niekas nesikeičia“

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus darbuotojai sveikina ilgametį savo darbuotoją. Sukanka trisdešimt metų, kai šiame skyriuje dirba bene svarbiausias Panevėžio krašto meno ir kultūros žinovas, „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi apdovanotas Remigijus Vilys. Jis daug metų buvo žinomas, kaip orkestro „Panevėžio garsas“ vadovas, šalies orkestrų čempionatų ir jau 30 metų gyvuojančių kapelų varžytuvių „Kapelmaušis“ sumanytojas, gatvės renginio „Dūdų vasara“ ir mažuose miesteliuose vykstančių muzikinių varžybų „Vario audra“ įkvėpėjas bei organizatorius.
Remigijus Vilys
Remigijus Vilys / Rimvydo Ančerevičiaus/www.jp.lt nuotr.
Temos: 1 Panevėžys

To nesitikėjau

„Tiek išbūti valstybės tarnyboje labai daug. Pamenu, jog nenorėjau dirbti biurokratinio darbo, bet mane įkalbino ateiti ir pabandyti. Galvojau, padirbsiu kelerius metus ir viskas tuo pasibaigs.

Tikrai nesitikėjau, kad čia išbūsiu taip ilgai ir mane patį taip ilgai išlaikys“, – šypsojosi ir pats stebėjosi tokia sukaktimi Panevėžio rajono savivaldybė Švietimo, kultūros ir sporto skyrius vyriausias specialistas R.Vilys.

Bendri tikslai – didžiausia vertybė

Paklaustas, kaip dabar vertina trisdešimtiems metų patirtį valstybiniame darbe, R.Vilys pasakoja: „Tada buvo jau laisva Lietuva, reikėjo kurti naują, kitokią šalį. Buvome visi energingi ir veržlūs, o šiandien turime gerą kolektyvą ir aplinką kurioje dirbame. Turbūt dirbti su žmonėmis – sudėtingiausia, bet iš kitos pusės žiūrint – įdomiausia.

Jeigu atsiranda žmonių, kurie nori kažką kartu daryti ir kurti, turi bendrų tikslų – tai yra didžiausia vertybė. Turime puikiai suformuotą komandą, stuburą – skyriaus vedėją ir kitus darbuotojus su kuriais 30 metų dirbame kartu“.

Kelia sparnus

R.Vilys pažymėjo, kad jį bene labiausiai džiugina, kada maži Panevėžio rajono renginiai, meno kolektyvai, įvairūs kultūriniai projektai išauga į didelius, žinomus ne tik rajone, bet ir Lietuvoje, Europoje.

„Tai savotiškai kelia sparnus. Atrodo, daugiau nebedarysiu, nenoriu, pavargau, bet, kai renginys įvyksta, grįžta geri atsiliepimai ir geros emocijos – viską atperka. Tvirtai atsistoji ir toliau dirbti, nes gera, nors ir sunku“, – kalbėjo R.Vilys.

Išjudinti žmones – sunkus darbas

Specialistas atviras, sako visada darbe naudoja tai, ką moka geriausiai – iš sąstingio ir nežinomybės stengiasi išjudinti kiekvieną.

„Išjudinti žmones – sunkiausias darbas. Sudėtingiausias momentas būna iki tol, kol žmonės patikti, kad reikia daryti, veikti, kad bus gerai. Kai įsivažiuoja, tai tada ir važiuoja, bet, jeigu vėl reikia kažką keisti, vėl pasidaro sunku. Bet juk tas keitimasis yra labai geras. Nieko nėra baisiau, kai tavo gyvenime niekas nesikeičia“, – patirtimi dalijosi R.Vilys.

Žinojo jo vertybes

Panevėžio rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Kęstutis Rimkus prisimena: „Reikėjo pavaduotojo kultūrai. Vyko diskusijos su miesto ir rajono kultūrų įstaigų vadovais. Tuo metu Remigijus vadovavo „Garsui“. Žinojom, kad jis yra kūrybingas, iniciatyvus, organizuotas. Pradėjau jį kalbinti, žadėjau sudaryti visas sąlygas skleistis jo gerosios savybėms. Jis sutiko ir Remigijus, mano įsakymų, įdarbintas 1992 metais sausio 15 dieną. Tuomet jis buvo 26-erių metų jaunuolis“.

Susitvarko su viskuo

A.K.Rimkus džiaugėsi, kad R.Vilys pateisina visus lūkesčius ir net daugiau.

„Jo įdirbis didžiulis, pradedant nuo „Kapelmaušio“ ir kitų rajono, šalies renginių, konkursų, orkestrų, asociacijos veiklos, projektų, kultūros tarybos. Akivaizdu, kad jis turi mokymosi visą gyvenimą nuostatą. Remigijus moka pokyčius planuoti ir valdyti. Yra drąsus ir ryžtingas. Šiame darbe yra ir rutininės veiklos, daug administracinių dalykų, ne vien tik kūryba. Čia reikia mokėti viskam paskirstyti laiką, bet jis puikiai susitvarko ir viskuo. Džiaugiamės, kad turim kompetentingą darbuotoją, autoritetą, Lietuvos lyderį savo srityje“, – sakė A.K.Rimkus.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min