Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 vasario 3d. 06:40

50 tūkst. eurų Pilaitės bažnyčiai radusi Vilniaus savivaldybė Grigiškėms dosni nebus

Statoma Grigiškių bažnyčia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Statoma Grigiškių bažnyčia
Spalio pabaigoje Vilniaus miesto taryba be mero Remigijaus Šimašiaus pritarimo Pilaitės bažnyčios statyboms skyrė 50 tūkst. eurų. Pinigų bažnyčios statyboms norėtų ir Grigiškių parapija, tačiau jiems, greičiausiai, teks apsiriboti miesto pažadais prisidėti prie aplinkos, kuri bus atvira visai bendruomenei, tvarkymo.

Iš karto po Seimo rinkimų, 2016 m. spalio pabaigoje, pinigų Pilaitės bažnyčiai miestas atrado perskirstydamas biudžetą. Sprendimui skirti 50 tūkst. eurų priešinosi Liberalų sąjūdžio ir socialdemokratų atstovai, tačiau pečius surėmė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, Lietuvos laisvės sąjunga ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija. Anksčiau tokį sprendimą siūlęs Artūras Zuokas gana netikėtai sulaukė konservatoriaus Mykolo Majausko, kuris tuo metu jau buvo išrinktas į Seimą, paramos ir Pilaitės parapijos klebonas Ričardas Doveika galėjo panaudoti skirtus pinigus dar tik įsibėgėjančioms statyboms.

Sutvarkys aplinką

Ketvirtadienį pas merą užsuko Grigiškių klebonas, kunigas Andžejus Andžejevskis, kartu su bendrovės „Grigeo Grigiškės“ prezidentu Gintautu Pangoniu bei bendruomenės atstovais. Tačiau jiems dešimčių tūkstančių R.Šimašius nepažadėjo.

„Natūralu, kad yra daug abejonių, ar galima dėti miestiečių pinigus į bažnyčios pamatus ar vidaus įrengimą, tačiau viešas erdves sutvarkyti yra mūsų rūpestis. Esame sutarę, kad bažnyčia statoma iš rėmėjų pinigų, už ką jiems esu dėkingas, o miestas suinteresuotas, kad bažnyčios turima erdvė būtų atvira visiems, pritaikyta žmonių laisvalaikiui. Todėl, manau, susitarsime, kiek ir kaip miestas gali į tai investuoti“, – teigė Vilniaus meras.

Grigiškės, anot R.Šimašiaus, savotiškas Vilniaus priemiestis, Vilniaus vartai, kuriuos pravažiuoja didelė dalis į sostinę atvykstančių žmonių, bet ši miesto dalis net neturi savo traukos centro. Todėl aplink bažnyčią esantis pušynas, kuriame vietos užteks vaikų žaidimų aikštelei, kitokiems laisvalaikio užsiėmimams, galėtų virsti būtent tokia erdve.

Kunigas A.Andžejevskis 15min pasakojo, kad bažnyčios statybos prasidėjo pernai rudenį – spalio 2 d. Grigiškių Šventosios Dvasios parapijoje Vilniaus arkivyskupas Gintaras Grušas pašventino naujos bažnyčios kertinį akmenį. Šiuo metu yra išlieti pamatai, iškilo sienos, dengiamas stogas.

Sąmata – 1,5 mln. eurų

Bendra statybų sąmata siekia apie 1,5 mln. eurų. Pastatyti vien už parapijiečių aukas bažnyčią būtų greičiausia neįmanoma, todėl paramos ieškoma pas stambesnius rėmėjus. Grigiškėse veikianti bendrovė „Grigeo Grigiškės“ statybas jau parėmė 300 tūkst. eurų, Gariūnų verslo parkas – 100 tūkst. eurų. Kunigas įkurtuvių dar neplanuoja, šiemet jis norėtų pabaigti bent išorės darbus.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Statoma Grigiškių bažnyčia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Statoma Grigiškių bažnyčia

„Be didžiųjų rėmėjų būtų labai sunku, nes niekas kitas čia tokių didelių pinigų neturi. Džiaugiamės kiekvieno parapijiečio indėliu, ačiū jiems, kiekvienas prisijungia, paremia, kiek gali. Mums svarbus kiekvienas euras, iš parapijiečių surinktais pinigais sumokėjome už techninį projektą, o tai irgi nemažai kainavo. Žmonės jungiasi, bet paramos reikia daugiau“, – kalbėjo kun. A.Andžejevskis.

Džiaugiamės kiekvieno parapijiečio indėliu, ačiū jiems, kiekvienas prisijungia, paremia, kiek gali, – kalbėjo kun. A.Andžejevskis.

Kunigas Grigiškių Šv.Dvasios parapijoje darbuojasi jau septinti metai. Jis prisimena, kad dar kardinolas Audrys Juozas Bačkys, eidamas ir Vilniaus arkivyskupo pareigas, brandino mintį Grigiškėse, Pilaitėje ir Pašilaičiuose, kur veikė parapijų namai, pastatyti bažnyčias. Pilaitėje ir Grigiškėse jos jau kyla. Tiesa, Grigiškėse, kaip teigia klebonas, bažnyčia bus gerokai mažesnė nei Pilaitėje.

Tikisi paramos

Bažnyčios projekto autoriai – architektai Kęstutis Pempė, Emilis Petkevičius ir Eugenija Dedok. Sklype jau yra maldos namai, baigti statyti 1998 metais. Pradinė pastato paskirtis turėjo būti parapijos namai, o bažnyčia statoma atskirai. Neužtekus lėšų ir nepastačius bažnyčios, parapijos namuose įrengta koplyčia, kur šiuo metu ir laikomos pamaldos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Statoma Grigiškių bažnyčia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Statoma Grigiškių bažnyčia

Grigiškių Šventosios Dvasios parapija kviečia aukoti bažnyčios statybai. Laukiama kiekviena auka, o parėmusių bažnyčios statybą 1000 eurų ir didesne auka vardai ar įmonių pavadinimai bus įamžinti būsimos bažnyčios sienoje. Parapijos rekvizitai: Grigiškių Šventosios Dvasios parapija, Kovo 11-osios g. 36, 27112 Grigiškės, El. p. grigiskiuklebonija@gmail.com, Įm. Kodas 191725696, Sąsk. nr. LT567044060008079966 AB SEB BANKAS.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Statoma Grigiškių bažnyčia
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Statoma Grigiškių bažnyčia

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min