Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

6 proc. Lietuvos vairuotojų svarsto galimybę nesidrausti

Vairuotojas
Photos.com nuotr. / Vairuotojas
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Lietuvos vairuotojai ieško būdų sutaupyti privalomojo transporto priemonių valdytojų civilinės atsakomybės (TPVCA) draudimo srityje. Apie 6 proc. vairuotojų svarsto galimybę atsisakyti šio draudimo, o dėl to iškilusias problemas žada spręsti važinėdami rečiau.

Trečdalis (34 proc.) vairuotojų šį draudimą rinksis pagal kainą ir pirks pigiausią variantą, 8 proc. žada draustis trumpesniam laikotarpiui nei pernai, parodė draudimo bendrovės „PZU Lietuva“ užsakymu 2009 m. vasarį atlikta reprezentatyvi apklausa.

„Svarstantys nebesidrausti privalomuoju transporto priemonių civilinės atsakomybės draudimu ir vairuoti automobilį be draudimo apsaugos labai rizikuoja, nes eismo įvykių atveju patirtą žalą jiems tektų kompensuoti savomis lėšomis. 2008 m. vidutinė TPVCA draudimo žala buvo 3273 Lt. Tais atvejais, kai įvykiuose nukenčia žmonių ir padaroma žala jų sveikatai, ypač keliaujant užsienyje, sumos gali siekti nuo kelių šimtų tūkstančių iki kelių milijonų litų. Tokios sumos taptų rimta finansine našta neapsidraudusiems vairuotojams. Prognozuojame, kad šiais ir ateinančiais metais vidutinės draudimo žalos didės iki 10–15 proc., ypač tais atvejais, kai padaroma žala asmens sveikatai“, – teigia „PZU Lietuvos“ Produktų ir rizikos valdymo departamento direktorius Giedrius Čiurinskas.

Apklausa parodė, kad Lietuvoje tarp vairuotojų vyrauja trys požiūriai į TPVCA draudimą: rizikingasis, taupusis ir ištikimasis. „Rizikuojantieji“, kurie svarsto (6 proc.) arba iš tiesų rengiasi (1 proc.) nepratęsti TPVCA draudimo – daugiausia vyresni vyrai, gyvenantys kaime, gaunantys mažas ar vidutines pajamas. „Taupusis“ požiūris ir planavimas rinktis pigiausią TPVCA draudimą būdingas žemesnių ir vidutinių pajamų vyresnėms nei 30 m. moterims, taip pat gyvenančioms kaime arba mažesniuose miestuose (34 proc. respondentų). „Ištikimieji“, kurių yra 52 proc. ir kurie rengiasi pratęsti šį draudimą, dažniausiai jauni (iki 30 m.), didesnių nei vidutinių pajamų didmiesčių gyventojai, teigiama pranešime spaudai.

„Tyrimas rodo pozityvią tendenciją – didelė dalis vairuotojų yra atsakingi ir tik nedaugelis jų svarsto rizikuoti ir važinėti be draudimo arba draustis trumpesniam laikotarpiui. Svarbi žinia visiems vairuotojams yra ta, kad nuo šių metų pabaigos (gruodžio 11 d.) 5 kartus padidės TPVCA privalomojo draudimo sumos, tiek kartų išaugs draudimo bendrovių atsakomybė. Tai gali turėti įtakos draudimo kainai“, – teigia G.Čiurinskas.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min