Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 liepos 29d. 14:14 , Atnaujinta: 2021 liepos 29d. 14:39

A.Bilotaitė: tikslas – kuo greičiau iškelti migrantus iš pasienio užkardų

Agnė Bilotaitė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Agnė Bilotaitė
Pietų Lietuvos pasienio užkardose ketvirtadienį apsilankiusi vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad šiuo metu tikslas – kuo greičiau iškelti migrantus iš pasienio užkardų, kad kuo daugiau pasieniečių galėtų vykdyti tiesiogines savo funkcijas.

„Tie žmonės yra apgyvendinti užkardose, tai reiškia, kad mūsų pasienio darbuotojai šiandien turi rūpintis tų žmonių saugumu, tam tikra prasme, turi atlikti apgyvendinimo paslaugas – visi puikiai suprantame, kad tai nėra pasieniečių darbas“, – žurnalistams Druskininkų pasienio užkardoje sakė ministrė.

„Mūsų tikslas kaip galima greičiau neteisėtus migrantus iškeldinti iš užkardų, kad jos būtų atlaisvintos ir pareigūnai galėtų dirbti savo darbą, kadangi pareigūnų pagrindinis darbas yra saugoti sieną“, – pridūrė ji.

Migrantus planuojama iškelti į Viešojo saugumo tarnybos Rūdninkų poligoną Šalčininkų rajone, tačiau tikslaus laiko ministrė neatskleidė.

„Tikrai dabar nebekomentuosiu konkrečių datų, laiko, kitų detalių, kadangi mes matome, kad visa šita informacija gali būti nukreipta prieš mus ir gali trukdyti mums vykdyti savo darbus, bet ten yra planuojama apgyvendinti žmones, ten yra tinkamos sąlygos, vyko pokalbiai su bendruomene, su vietos valdžios atstovais ir mes tikimės, kad tas procesas bus sklandus“, – teigė ministrė.

Ji taip pat sakė, kad artimiausiu metu turėtų būti pradėti statyti moduliniai nameliai pasieniečių mokyklos teritorijoje Medininkuose.

„Ten pirmiausia orientuosime į pažeidžiamiausias grupes (...) Tarp neteisėtų migrantų yra ne tik jauni vyrai, kurie tikrai gali ir manau, kad turi gyventi palapinėse, ir tikrai ne geriausiose sąlygose, nes tai yra jauni, sveiki, stiprūs vyrai, bet šeimos, besilaukiančios moterys, vaikai – jie turi būti apgyvendinti moduliniuose nameliuose ir mes tai turime užtikrinti“, – kalbėjo A.Bilotaitė.

Rūdninkų poligone ketinama apgyvendinti apie 1,5 tūkst. migrantų, anksčiau teigia, kad moduliniai nameliai galėtų talpinti apie 800 žmonių.

Šiuo metu vien Varėnos pasienio rinktinės kontroliuojamose užkardose gyvena apie 900 migrantų.

Lietuva pastaraisiais mėnesiais susiduria su reikšmingai išaugusia neteisėta migracija, migrantų skaičius jau perkopė 3 tūkstančius, Lietuva dėl to yra paskelbusi ekstremalią situaciją.

Šalies pareigūnai laikosi pozicijos, jog išaugę migracijos srautai yra organizuota Minsko režimo akcija prieš Lietuvą.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad šiuo metu pagrindinė užduotis – kuo greičiau migrantus, neteisėtai kertančius Baltarusijos ir Lietuvos sieną, išsiųsti į kilmės šalis.

„Mūsų pagrindinis tikslas ir užduotis tuos žmones kaip galima greičiau išsiųsti į jų kilmės šalis“, – žurnalistams ketvirtadienį Druskininkų pasienio užkardoje sakė ministrė.

Jos teigimu, spartesnę deportaciją padės vykdyti saugus migrantų apgyvendinimas, greitos migracijos procedūros.

Tai mes galime padaryti tik tada, jeigu mes tuos žmones turėsime saugiose teritorijose, galėsime sparčiai atlikti migracijos procedūras, nustatyti jų tapatybes ir tada galėsime juos siųsti namo“, – teigė A.Bilotaitė.

Kompromisas dėl migrantų apgyvendinimo su Rūdninkų bendruomene buvo rastas

Kompromisas dėl migrantų apgyvendinimo Rūdninkų poligone su šio miestelio bendruomene buvo rastas, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Vakar buvo pokalbis ir aš supratau, kad kompromisas ir susitarimas buvo rastas. Buvo sutarta, nes buvo paaiškinta ir atsakyta į visus klausimus, kurie buvo kilę žmonėms“, – žurnalistams ketvirtadienį Druskininkų pasienio užkardoje sakė ministrė.

Ji pridūrė, kad poligone apgyvendinti migrantai negalės laisvai vaikščioti po miestelį.

„Daugeliui žmonių, matyt, buvo kilęs klausimas, kad migrantai galbūt gali išeiti iš teritorijos ir vaikščioti po jų miestelį ar po jų bendruomenę, tai noriu aiškiai pasakyti, kad Lietuvoje galioja įstatymas, jog visi asmenys, kurie kerta Lietuvos sieną neteisėtai, šiuo metu jų judėjimas yra ribojamas. Jie negali vaikščioti kur nori, taigi tie žmonės negalės vaikščioti, jie turės gyventi saugiai aptvertoje teritorijoje ir laikytis taisyklių“, – teigė A.Bilotaitė.

Šalčininkų rajono mero kvietimu į Rūdninkus pabendrauti su vietos bendruomene trečiadienio vakarą nuvyko policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas bei vidaus reikalų viceministras Vitalijus Dmitrijevas.

Kalbėtis su gyventojais policijos ir valdžios atstovai vyko po pirmadienį surengtos akcijos, kurios metu protestuotojai Šalia Viešojo saugumo tarnybos poligono bandė trukdyti tarnyboms patekti į teritoriją – joje ketinama apgyvendinti apie 1,5 tūkst. migrantų.

Akcijos dalyvius viešojo saugumo pareigūnai nuo blokuojamo kelio atstūmė jėga. Viešojo saugumo tarnyba ir policija tvirtina, kad į karinę teritoriją įsibrovę asmenys padegė padangas, pasipriešino pareigūnams.

Vilniaus apskrities policija dėl riaušių organizavimo prie Rūdninkų poligono yra pradėjusi ikiteisminį tyrimą.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

00:21
41:07
04:43

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min