Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 4d. 15:24

A.Dulkys: neskiepytieji tyrimus galimybių pasui gauti atliks privačiose įstaigose

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad nepasiskiepiję asmenys tyrimus, reikalingus galimybių pasui gauti, atliks privačiose gydymo įstaigose ir už juos susimokės. Mokėti nereikės žmonėms, kuriems medikai nerekomenduoja skiepytis. A.Dulkys trečiadienį pranešė, kad trečiąja doze („Janssen“ atveju – antrąja) sunkūs ligoniai bus vakcinuojami po 180 dienų po antrosios dozės.

Trečiadienį ministrų kabinetas pasitarime pritarė, kad daugybė veiklų, net ir patekimas į sveikatos įstaigas planinėms paslaugoms, nuo rugsėjo 13 dienos vyktų tik su galimybių pasu. Galutinį sprendimą dėl to ketinama priimti ateinantį pirmadienį.

Spaudos konferencijoje po posėdžio A.Dulkys pabrėžė, kad galimybių paso nereikia ieškoti pas šeimos gydytoją – tokių dalykų esą vis dar pasitaiko.

Jis, anot ministro, galios ne tik persirgusiems ar pasiskiepijusiems, bet ir atlikus tyrimą – bet tik PGR ir galios 48 valandas.

„Mobiliuose punktuose nebus galimybės atlikti tokį tyrimą – jį bus galima atlikti tik privačiose gydymo įstaigose. Paslauga bus mokama“, – pabrėžė ministras.

Asmenims, kuriems nerekomenduoja skiepytis gydytojai, tyrimai bus atliekami nemokamai mobiliuosiuose punktuose. Tam žmogus privalės pristatyti specialų, mediko išrašytą dokumentą.

A.Dulkio teigimu, tikėtina, kad galimybių pasą bus galima gauti ir atlikus antikūnų tyrimą, kuris aptiktų antikūnų.

„Tyrimai galios 60 dienų, tada juos bus galima kartoti. Galios tik po sprendimo priėmimo atlikti (antikūnų – aut. past.) testai“, – sakė jis.

Tam tikrais atvejais tiks ir žaliasis sertifikatas – europinis dokumentas.

Anot ministro, jis galios tik jei suteiktas pasiskiepijus ar persirgus, jei tik po testo – reikės galimybių paso ir europinio dokumento nepakaks.

Paklaustas, kaip, pavyzdžiui, bus užtikrinta, kad miestuose viešuoju transportu važiuotų tik galimybių pasą turintys žmonės, A.Dulkys sakė, kad šiuo metu sutarta dėl principų, o iki Vyriausybės sprendimo ministerijoms pavesta šiuos dalykus išdiskutuoti.

Ligoniai gaus trečiąją dozę

Ministras pranešė pasirašęs įsakymą, kuriuo sunkiems ligoniams leista suleisti trečiąją dozę.

Pagal tvarką, ji galės būti suleidžiama ne anksčiau kaip po 180 dienų po antrosios. Jei asmuo skiepytas „Janssen“ vakcina, kurios reikia vienos dozės, antroji dozė bus leidžiama po minėto dienų skaičiaus.

Ministras pranešė pasirašęs tvarką, leidžiančią maišyti vakcinas.

Bus galima „miksuoti“ „Vaxzevria“ ir „Pfizer“ vakcinas.

„Moksliniai tyrimai įrodė, kad tai gali net sukurti dar didesnį imunitetą, tai ypač aktualu tiems, kuriems pasireiškė stipresni šalutiniai poveikiai. Tuo bus galima naudotis jau nuo pirmadienio“, – sakė jis.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:01
03:15
07:09

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min