Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 01 19, 13:18 Atnaujinta 2022 01 19, 15:50

A.Dulkys: omikron dominuoja Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose, atvejų skaičius augs

Koronaviruso omikron atmaina kol kas dominuoja tik Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos regionuose, todėl atvejų skaičiai dar augs, trečiadienį sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys.
Arūnas Dulkys
Arūnas Dulkys / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

„Omikron dominuoja tik Vilniaus, Klaipėdos ir Kauno regionuose, apskrityse, kitur ne. Vadinasi, galime tikėtis ir dar didesnių atvejų skaičių. Šiandien ligoninėje situacija nėra peržengusi kritinių ribų, reanimacijose situacija ganėtinai stabili“, – žurnalistams sakė A.Dulkys.

Ministerija, pasak jo, stebi situaciją gydymo įstaigose. Kol kas jose serga apie 2–3 proc. medikų, tad didelių problemų, ministro teigimu, nekyla. Taigi situacija yra suvaldoma.

„Ruošiamės scenarijus ir pagalbą, ką reikėtų daryti, jei toliau augtų sergamumas, jei augtų besitestuojančiųjų skaičius, tų, kuriems reikia izoliuotis“, – kalbėjo sveikatos apsaugos ministras.

Ministerija taip pat rengiasi keisti izoliacijos tvarkas svarbių tarnybų, viešojo sektoriaus darbuotojams, dirbantiems komunalinio ūkio ir kitose svarbiose srityse.

„Ruošiame scenarijus, kur reikia keisti izoliacijos tvarkas, panašiai kaip medikų ir mokytojų srityje“, – minėjo A.Dulkys.

Praėjusią parą nustatytas nuo pandemijos pradžios didžiausias naujų atvejų skaičius – 6234. Paskutinį kartą rekordinis atvejų skaičius nustatytas prieš savaitę, o paros atvejų šuolis fiksuojamas jau porą savaičių.

Viešojo sektoriaus darbuotojams bus numatyta atskira testavimosi tvarka

Sveikatos apsaugos ministerija viešojo sektoriaus darbuotojams ketina numatyti atskirą testavimo tvarką, sako sveikatos apsaugos ministras.

„Žiūrime testavimo algoritmus kai kuriems kritinių tarnybų specialistams, kad jiems padarytume kitokią testavimo sistemą, kad ten taip pat būtų kaip ir švietimo srityje savikontrolės testai. Tas pats mechanizmas būtų kitoks ir mūsų testavimo infrastruktūrai nebūtų tokio didelio užkrovimo. Tikiuosi iki savaitės pabaigos šiai temai turėsime naujienų“, – sakė ministras.

Pasak jo, tai galėtų liesti svarbias viešąsias paslaugas teikiančius specialistus, tokius kaip komunalinis ūkis. Nauja tvarka leistų sumažinti apkrovą testavimo punktuose.

„Ruošiame scenarijus, kur reikia keisti izoliacijos tvarkas, panašiai kaip medikų ir mokytojų srityje“, – minėjo A.Dulkys.

Ruošiame scenarijus, kur reikia keisti izoliacijos tvarkas, panašiai kaip medikų ir mokytojų srityje.

Jo teigimu, esama savivaldybių, kur šis klausimas itin opus.

„Turime savivaldybių, kur apskritai du specialistai dirba toje srityje, izoliavusis, gali atsirasti problemų. Iki šios savaitės pabaigos pasiūlysim algoritmus kritinėms tarnyboms. Tai padėtų testavimo klausimą sureguliuoti“, – sakė A.Dulkys.

Prezidento patarėja Irena Segalovičienė anksčiau yra raginusi plėsti COVID-19 savityros sistemą ir įtraukti į ją greituosius antigeno testus.

Sveikatos apsaugos viceministrė Aušra Bilotienė Motiejūnienė savo ruožtu yra sakiusi, jog šiuo metu svarstoma, kad vienam šeimos nariui patvirtinus COVID-19 PGR tyrimu, drauge gyvenantiems žmonėms užtektų atlikti greitąjį antigeno testą.

Vis dėlto ji pabrėžė, kad antigeno testas pirmiausia yra laikomas skirtu savikontrolei, todėl plačiau jo taikyti vietoje PGR tyrimų neplanuojama.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min