Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 8d. 11:52 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 8d. 19:36

Kas Seimo komiteto posėdyje neįgaliam J.Džiugeliui pasakė: „Kai Dievas baudžia, tai ne tik ant kojų, bet ir proto“?

Justas Džiugelis Diskriminacijos radaras
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Justas Džiugelis

Parlamentaras Justas Džiugelis feisbuke pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame girdima galimai diskriminacinė replika jo atžvilgiu. J.Džiugelis teigia, kad jo kolega „valstietis“ Aurimas Gaidžiūnas ištarė: „Kai Dievas baudžia, tai baudžia. Ne tik ant kojų, bet ir ant proto.“ Tačiau A.Gaidžiūno padėjėja tikina, kad tai pasakė kitas parlamentaras. Keli 15min šaltiniai tvirtino, kad tai parlamentaras Alfredas Stasys Nausėda. Šis taip pat gynėsi taip nesakęs.

Tokia replika paleista tuomet, kai J.Džiugelis pasiūlė nusišalinti visiems ūkininkams prieš pradedant aptarinėti Žemės mokesčio įstatymą. Tarp paragintųjų nusišalinti – „valstiečiai“ A.Gaidžiūnas ir A.S.Nausėda.

Incidentas įvyko trečiadienį Kaimo reikalų komiteto (KRK) posėdyje, prieš imantis svarstyti Žemės mokesčio įstatymą.

„Šiandien kažkas kalbėjo apie moralės dugną. Tai tik noriu pasakyti, gerb. premjere, kad savo frakcijoje rasite tokių, kurie jį pramuša. Linkėjimui Aurimui Gaidžiūnui“, – feisbuke rašė J.Džiugelis.

15min susisiekė su Seimo nariu. Šis teigė nenorintis teikti komentarų šiuo klausimu.

Tikina, kad replikavo kitas parlamentaras

Su A.Gaidžiūnu nepavyko susisiekti, tačiau Seimo nario padėjėja Vita Daunoravičienė 15min teigė, kad šiuo metu A.Gaidžiūnas išvykęs į komandiruotę. „Aš buvau įsijungusi tiesiogiai transliuojamą KRK posėdį, repliką girdėjau, bet ją pasakė kitas Seimo narys“, – tikino ji.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurimas Gaidžiūnas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aurimas Gaidžiūnas

A.S.Nausėda linkėjo J.Džiugeliui sveikatos

Net keli 15min šaltiniai tvirtino, kad girdimą vaizdo įraše repliką pasakė kitas „valstiečių“ atstovas A.S.Nausėda. Susisiekus su juo, šis teigė tokio dalyko nesakęs.

„Kažkas daugiau turbūt šnekėjo“, – tikino jis. Patikslinus, kad vaizdo įraše veikiausiai girdimas jo balsas, parlamentaras tęsė: „J.Džiugelis yra J.Džiugelis. Jo nekomentuosiu. Turi savo matymą, moralės skalę, supratimo skalę, dėkingumo skalę... Yra kaip yra. Tegu Dievas dėl jo sprendžia. Aš nevertinu“.

Jis linkėjo J.Džiugeliui „sveikatos, proto ir supratimo“. „Prieš trejus metus kiek į jį buvo investuota, jis neįvertino ir išeidamas dar mus iškoliojo“, – kalbėjo jis. J.Džiugelis po konflikto su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos Seime seniūnu Ramūnu Karbauskiu paliko frakciją ir perėjo pas opozicinius konservatorius.

Dar kartą perklaustas dėl replikos „Kai Dievas baudžia, tai ne tik ant kojų, bet ir proto“, jis tikino, kad Dievas sąžinės tikrai J.Džiugeliui nedavęs. Anot parlamentaro, J.Džiugelis tokiu būdu tenorėjo pabūti matomas. O jis pats tvirtino „oficialiai“ to nesakęs ir dar kartą palinkėjo J.Džiugeliui sveikatos.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Alfredas Stasys Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Alfredas Stasys Nausėda

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba Komunikacijos skyriaus atstovė ryšiams su visuomene Izabelė Švaraitė paaiškino, kad kadangi Seimo nario darbas nėra prilyginamas darbo santykiams, tad šiame įraše girdimas galimas priekabiavimas nepatenka į lygių galimybių kontrolieriaus kompetencijos ribas.

Konservatoriai kreipėsi į etikos sargus

Atvejį turėtų vertinti Seimo Etikos ir procedūrų komisija. Ar į pastarąją kreipsis, J.Džiugelis 15min neatsakė, nenorėdamas išvis aptarinėti šio incidento.

Tačiau penktadienį Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Gabrielius Landsbergis pranešė kreipęsis į Seimo Etikos ir procedūrų komisiją su prašymu įvertinti diskriminacinį Seimo nario A.S.Nausėdos elgesį Seimo nario Justo Džiugelio atžvilgiu.

„Seimo nario valstiečio A.S.Nausėdos diskriminacinio pobūdžio įžeidinėjimai, nukreipti prieš judėjimo negalią turintį parlamentarą J.Džiugelį, parodo, kad pramušus moralinį dugną galima kastis ir giliau. Įžeidinėti ir žeminti kolegą, tokiu būdu prieštaraujant J.Džiugelio teikiamoms įstatymo pataisoms, kuriomis stambūs ūkininkai būtų apmokestinami proporcingiau, yra ne tik gėdinga, bet primena privačių interesų painiojimą su viešaisiais, nes Seimo narys A.S.Nausėda yra ūkininkas, o J.Džiugelio siūlomos įstatymo pataisos greičiausiai liestų ir jo paties privačius interesus”, – teigė G.Landsbergis.

Pasak parlamentaro, tikimasi, kad Seimo Etikos ir procedūrų komisija principingai įvertins Seimo nario A.S.Nausėdos diskriminacinius, neetiškus pasisakymus ir galimą viešųjų ir privačių interesų supainiojimą.

Priminsime, kad premjeras Saulius Skvernelis neseniai pareiškė, kad kai kurie politikai, politikos apžvalgininkai, siūlantys jam dėl ligos atsistatydinti iš premjero posto, pasiekė moralės dugną. Taip, pasak premjero, darbe diskriminuojamas žmogus, sergantis onkologine liga.

Portale 15min, bendradarbiaujant su Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, veikia iniciatyva, skatinanti pastebėti ir nenumoti ranka į diskriminacijos atvejus, „Diskriminacijos radaras“. Pasijutote diskriminuojami dėl lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės ar religijos? Kreipkitės – mes jums padėsime.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15min tema

Ypatingos

09:00
07:59

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Parašykite atsiliepimą apie 15min