Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugsėjo 17d. 20:45 , Atnaujinta: 2020 rugsėjo 17d. 21:14

A.Lukašenka: Baltarusija „uždaro“ sieną su Vakarais – pirmiausia su Lietuva ir Lenkija

Aliaksandras Lukašenka ketvirtadienį pareiškė, kad Baltarusija stiprina valstybinių sienų su Lietuva, Lenkija ir Ukraina apsaugą.

„Mes priversti išvesti kariuomenę iš gatvių. Kaip jau sakiau – pusę kariuomenės apginkluoti ir uždaryti valstybės sieną su Vakarais, pirmiausia su Lietuva ir Lenkija. Esame priversti stiprinti valstybės sieną, labai apgailestaudami, su savo broliška Ukraina, – sakė A.Lukašenka moterų forume.

Jis sakė siunčiantis „pusę kariuomenės“ stiprinti vakarinių sienų apsaugą.

A.Lukašenka pridūrė, kad su Rusijos valdžios pagalba stiprins Sąjunginės valstybės apsaugą.

„Pastarosiomis dienomis aš buvau priverstas kartu su Rusijos prezidentu ir gynybos ministru sukurti bendrą Sąjungos valstybės apsaugą“, – ketvirtadienį kalbėjo jis.

Be kita ko, jis neigė, kad rugpjūčio 9-osios rinkimai buvo sufalsifikuoti.

„Aš jums prisiekiu, jokio melo per rinkimus nebuvo. Neįmanoma sufalsifikuoti 80 proc. rinkimų [balsų]“, – tvirtino A.Lukašenka ir pridūrė, kad jam nereikia, kad kas nors pripažintų jo šalyje vykusį balsavimą.

A.Lukašenka taip pat ragino Lietuvą, Ukrainą ir Lenkiją sustabdyti „savo beprotiškus politikus. Jų arsenale liko visai nedaug technikų, ir mes esame ant baisios nelaimės slenksčio“.

Kaip rašo tut.by, jis pridūrė nenorintis, kad šalis kariautų.

„Juo labiau nenoriu, kad Baltarusija, ta pati Lenkija, Lietuva virstų į karinių veiksmų teatrą, kuriame spręstųsi ne mūsų klausimai“, – sakė jis.

Anksčiau jau rašyta, kad jeigu Baltarusija uždarytų sieną su Lietuva ir Lenkija, nukentėtų ir pati, nes sustotų importas, taip pat būtų nutrauktas eksportas, kuris neša pajamas į valstybės biudžetą.

A.Lukašenka kalboje ketvirtadienio vakarą minėjo „katastrofišką scenarijų“ ir būtinybę gintis, jeigu jie (Lenkija ir Lietuva – aut.past.) ateis iki Baltarusijos.

Baltarusijos žiniasklaida rašo, kad jeigu sienos bus uždarytos, piliečiams bus uždrausta kirsti sieną.

VSAT vadovas: eismas per sieną su Baltarusija šiuo metu vyksta

Eismas per Lietuvos – Baltarusijos pasienio punktus šiuo metu vyksta, informacijos apie galimus pasikeitimus ar apribojimus iš Baltarusijos tarnybų kol kas nėra gauta, ketvirtadienio vakarą BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) vadovas Rustamas Liubajevas.

Apie pasikeitimus nebuvo informuota ir Vidaus reikalų ministerija.

Baltarusijoje jau daugiau kaip mėnesį vyksta beprecedenčiai protestai dėl rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas A.Lukašenka, vadovaujantis šaliai nuo 1994 metų. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Remiantis oficialiais rinkimų rezultatais, A.Lukašenką palaikė 80,1 proc. rinkėjų, o opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja gavo 10,12 proc. balsų.

Praėjus dviem dienoms po rinkimų S.Cichanouskaja spaudžiama valdžios pasitraukė į Lietuvą. Rugpjūčio 18 dieną jos šalininkai, siekdami taikaus valdžios perdavimo ir naujų rinkimų, įkūrė Koordinacinę tarybą. Minskas šią instituciją laiko antikonstitucine.

S.Cichanouskajos teigimu, dėl saugumo pajėgų pasitelkiamo smurto prieš antivyriausybinių demonstracijų dalyvius žuvo mažiausiai septyni žmonės, dar dešimtys dingo.

Europos Sąjunga anksčiau patvirtino planus įvesti sankcijas už smurtą Baltarusijoje atsakingiems asmenims. JAV Valstybės departamentas taip pat paskelbė, kad ruošiasi įvesti sankcijas Minskui ir kad šiuo klausimu konsultuojasi su ES.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min