Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 sausio 21d. 10:28

A.Širinskienė kreipiasi į sveikatos apsaugos ministrą dėl paskiepytų „SPA Vilnius“ darbuotojų

Pacientų ir darbuotojų skiepijimas Kauno klinikose
Kauno klinikų nuotr. / Pacientų ir darbuotojų skiepijimas Kauno klinikose

Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko pavaduotoja Seimo narė Agnė Širinskienė kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą A.Dulkį dėl „SPA Vilnius“ situacijos, kai buvo paskiepyta keliasdešimt „SPA Vilnius“ sveikatinimo centro darbuotojų, nors ši įstaiga nevykdo veiklos dėl karantino apribojimų, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Seimo narė taip pat pažymi, kad tarp paskiepytųjų – ir su konservatore Monika Navickiene susijusio verslo darbuotojai, įskaitant administraciją bei virėjus.

„Ministras buvo žadėjęs visuomenei analizuoti visus abejonių keliančius skiepijimo atvejus. Situacija iš ties neskaidri, kai su konservatore ir jos šeima siejamas, tačiau paslaugų neteikiantis verslas skiepus gauna anksčiau, nei kiti analogiški paslaugas nenutrūkstamai teikiantys centrai, kuriuose personalas patiria realią riziką užsikrėsti.

Ministro pasiaiškinimas, kad tokią situaciją leido jo nustatyta tvarka – neadekvatus. Jis privalo užtikrinti, kad pirmumo tvarka nebūtų skiepijami įstaigų, kurios de facto šiuo metu neveikia, darbuotojai, tol, kol šios įstaigos neatnaujins veiklos”, – sako Seimo narė A.Širinskienė.

Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Agnė Širinskienė
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr./Agnė Širinskienė

Seimo narė pabrėžia, kad šiuo metu, vakcinacijai stichiškai vėluojant, nėra paskiepyti visi medikai ir globos namų gyventojai, ten dirbantis personalas, rizikos grupėms priklausantys asmenys, todėl skiepų atidavimas tiems, kurie faktiškai nedirba, neteikia paslaugų ir neturi sąlyčio pacientais – nehumaniškas ir nesąžiningas kasdien savo gyvybėmis rizikuojančių žmonių atžvilgiu.

„Gėda žiūrėti, kaip ne pirmą kartą per kelias pastarąsias savaites išskirtinėmis aplinkybėmis skiepus gauna su konservatoriais vienaip ar kitaip susiję žmonės, o ne tie, kuriems skiepai iš tiesų gyvybiškai būtini. Paaiškėjus tokiems neskaidriems faktams tylima, dangstomasi už įstatymo raidės, tačiau jokiu būdu nepripažįstama, kad priimant įsakymą padaryta klaida, gal per nežinojimą, o gal – sąmoningai, neįvertintos aplinkybės, kad ne visi SPA centrai šiuo metu teikia paslaugas ir paskui ta klaida ar neapsižiūrėjimu grubiai pasinaudota.

Yra visiškai akivaizdu, kad tas planas tėra fikcija, miražas dykumoje, kuriuo savo laiku norėta pridengti kandidato į ministrus nepatyrimą.

Pamirštamas ir tas garsusis 130 žingsnių pandemijos suvaldymo planas, kurio funkcija ir turėtų būti apsaugoti ministrą nuo tokių klaidų ar neapsižiūrėjimų. Yra visiškai akivaizdu, kad tas planas tėra fikcija, miražas dykumoje, kuriuo savo laiku norėta pridengti kandidato į ministrus nepatyrimą”, – teigia Seimo narė.

Seimo narė primena, kad Lietuva, skirtingai nei kitos Europos valstybės, iki šiol neturi parengusi visuotinio skiepijimo strategijos bei išsamaus priemonių plano, kuris apimtų visas skiepytinų asmenų grupes.

Sveikatos apsaugos ministro A.Dulkio įsakymus, kuriais reguliuojamas vakcinavimas, praėjusią savaitę ypač kritiškai įvertino Specialiųjų tyrimų tarnyba savo pateiktoje antikorupcinėje analizėje nurodydama, kad vykdomas vakcinacijos procesas neturi nei aiškių procedūrų, nei adekvačios kontrolės.

15min primena, kad Anykščių meras kiek anksčiau sakė, jog darbuotojai buvo paskiepyti vadovaujantis sveikatos apsaugos ministro įsakymu, prieš tai paskiepijus kitas numatytas rizikos grupes.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Video

12:39
01:16
16:41

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min