Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 26d. 08:57

A.Verygą COVID-19 galėjusio užkrėsti asmens NVSC nubausti negali – trukdo karantinas

Balandžio viduryje Santariškių miestelyje prie Vaikų ligoninės įkasant kapsulę Vaikų raidos centro statybų vietoje ceremonijoje dalyvavo ir COVID-19 sergantis asmuo. Tačiau praėjo mėnuo, o jo nubausti už saviizoliacijos pažeidimus Nacionalinis visuomenės sveikatos centras negali. Esą tam trukdo karantinas, dėl kurio žmogaus negali iškviesti pasiaiškinti.

15min balandį rašė, kad kapsulės įkasimo renginyje, be sveikatos apsaugos ministro ministro Aurelijaus Verygos ir kitų garbingų svečių, dalyvavo COVID-19 sergantis asmuo, kuris turėjo griežtai laikytis saviizoliacijos.

Nors visi dalyviai dėvėjo medicinines kaukes ir mūvėjo pirštines, kilo rizika, kad sergantis asmuo gali ką nors užkrėsti.

„Taip tikrai negali būti, nes tai ne rizikos grupės asmens saviizoliacija, o paciento, kuri yra maksimaliai griežta. Negalima nė kojos iš namų kelti“, – tuomet 15min teigė R.Lingienė.

Ji stebėjosi, kad medikams artimas asmuo pasielgė šitaip neatsakingai.

„Turėtų pavyzdį rodyti, o čia... Netvirtinu, dar neištyrėme, bus tyrimas, bet atrodo, kad žmogus susijęs su sveikatos priežiūra ir tai mažų mažiausiai neatsakinga ir kelia riziką kitiems. Gal kur nors būdamas ir priemonių nedėvėjo, jei taip leidžia sau. Tikrai labai nemaloni situacija“, – tvirtino NVSC Vilniaus departamento vadovė.

Visgi po renginio niekam nebuvo liepta saviizoliuotis, ministras dirbo kaip dirbęs ir, kiek žinoma, niekas iš renginio dalyvių neužsikrėtė.

Tačiau asmens, kuris sirgdamas pasirodė renginyje, laukia nemalonumai. NVSC ketina jam taikyti administracinę atsakomybę. Tiesa, baudos išrašyti, kol nesibaigė karantinas, NVSC teigia negalintis.

„Viskas sustabdyta dėl karantino. Gautas yra asmens paaiškinimas raštu, jis pripažįsta pažeidimą, tačiau pagal įstatymus turime asmenį pasikviesti, todėl turime laukti karantino pabaigos“, – aiškino R.Lingienė.

Ji tikino, kad situacija dėl to nepasikeis, esą pagal teisės aktus, tyrimą galima atlikti per dvejus metus nuo pažeidimo padarymo, tačiau tiek tikrai niekas nedels.

„Niekada nė metų nelaukiama, tačiau nėra ir taip, kad po mėnesio jau nieko nebegalima padaryti. Tai gali palaukti karantino pabaigos“, – teigė NVSC atstovė.

Pasak jos, asmuo, kuriam COVID-19 buvo nustatytas kovo 24-ąją, pasveiko tik gegužės 6 dieną.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

01:38
05:05
01:46

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min