Dabar populiaru
Publikuota: 2020 gegužės 27d. 14:31

A.Zuoko vedami liberalai ir „Tvarka ir teisingumas“ birželį susijungs, suvažiavimas – automobiliuose

„Laisvė ir teisingumas“
15min nuotr. / „Laisvė ir teisingumas“

Karantino dėl koronaviruso metu parlamentaro Remigijaus Žemaitaičio vadovaujama „Tvarka ir teisingumas“ ir buvusio Vilniaus mero Artūro Zuoko vedama partija „Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai)“ birželį žada susijungi į naują darinį – partiją „Laisvė ir teisingumas“. Čia nuošalyje neliks ir politinio judėjimo „Pirmyn, Lietuva“ pirmininkas Artūras Paulauskas – jis sako irgi prisijungsiantis ir esą atsives apie 300 bendraminčių.

Trečiadienį 15min kalbintas R.Žemaitaitis teigė, kad nauja partija įsikurs birželio 6-ąją. Suvažiavimas vyks parodų rūmuose „Litexpo“.

„Birželio 6 dieną įvyks bendras dviejų partijų kongresas. Bus sujungiamos partijos, kongreso metu bus pakeičiamas pavadinimas į „Laisvė ir teisingumas“ ir tada kreipsimės į Vyriausiąją rinkimų komisiją. Mes „Tvarka ir teisingumas“ nesiregistruojam kaip politinės kampanijos dalyviai, nes tokios partijos kaip „Tvarka ir teisingumas“ nebeliks, ji nebedalyvaus. Dalyvaus „Laisvė ir teisingumas“, – pasakojo politikas.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Žemaitaitis

Pasak jo, tądien būsimos partijos nariai rinks pirmininką, o dėl karantino balsavimas vyks elektroniniu būdu, automobiliuose.

„Renkasi apie 500 delegatų susirinkime, nepažeisdami Vyriausybės priimtų sprendimų dėl dalyvavimo. Bus organizuojamas radijo ryšys, tai yra, žmonės sėdėdami automobiliuose turės visą pilną ryšį, pilną garsą to, kas vyksta parodų rūmuose, kur pirmininkaus pavesti žmonės, sekretoriai ir partijų pirmininkai“, – dėstė R.Žemaitaitis.

Pirmininką rinks internetu

Kiekvienas delegatas, pasak jo, gaus prisijungimo kodą ir turės galimybę partijos pirmininką rinkti internetu: „Žmogus turėdamas prisijungimo kodą internetu per savo bankininkystę, ar per kitą sistemą [...] prisiregistravęs, galės rinkti partijos pirmininką, partijos pirmininko pavaduotojus, keisti partijos pavadinimą ir dalyvauti visame tame rinkiminiame procese.“

Anksčiau naujos partijos iniciatoriai teigė norintys, kad partijai vadovautų koks nors vadovas-vadybininkas, bet, R.Žemaitaičio apgailestavimu, to įgyvendinti nepavyks.

„Koronavirusas išeliminavo kai kuriuos procesus. Žmogus, kuris, mūsų matymu, galėjo būti tas vadybininkas-administratorius, deja, dėl koronaviruso ir beveik trijų mėnesių karantino sutiko jungtis į rinkiminį štabą“, – teigė R.Žemaitaitis, neatskleisdamas, kas galėjo būti tas naujos partijos vedlys.

„Partijos pirmininkas, panašu, kad gali tapti iš partijos narių kažkas besikeliantis“, – darė prielaidą Seimo narys ir spėlioti, gal lyderiu taps kažkuris iš lyderių – jis pats, A.Zuokas ar A.Paulauskas, nenorėjo.

R.Žemaitaitis tikino, kad įsisteigti naujai „Laisvės ir teisingumo“ partijai kliūčių nebus – esą jau dabar yra apie 3,4 tūkst. steigėjų.

A.Paulauskas į vadovus siūlo R.Žemaitaitį

O kokį vaidmenį steigiantis naujai partijai užims A.Paulauskas? 15min jis teigė stosiantis į partiją „Laisvė ir teisingumas“ ir atsivesiantis apie 300 žmonių.

„Planavom gal iki suvažiavimo 300 žmonių turėsim“, – sakė politikas.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Paulauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Artūras Paulauskas

Juridiškai, pasak jo, nauja partija užgims A.Zuoko vedamo darinio pagrindu.

„Vis tiek atsiranda naujas pavadinimas, nauja partija, nauja programa, nauji įstatai, nauji vadovai, valdybos, tarybos – naujas darinys. Jeigu jau labai juridiškai, pagrindas kaip ir A.Zuoko partija“, – paaiškino A.Paulauskas.

Jei tai būtų normalu, būtų suvažiavimas salėj.

Dėl to, kad pirmasis naujos partijos renginys vyks karantino sąlygomis, jis labai nesidžiaugė: „Trukdo mums karantinas, kur neleidžia susirinkti tiek žmonių, kiek reikia. Net ir lauke iš mašinų tik galim tą daryti ir iš bėdos darom tą tokį veiksmą. Jei tai būtų normalu, būtų suvažiavimas salėj.“

Klausiamas, kas galėtų vadovauti partijai, A.Paulauskas teigė pats tokių ambicijų neturintis.

„Manau, kad R.Žemaitaitis turėtų būti vadovu“, – pridūrė politikas.

Su A.Zuoku 15min susisiekti nepavyko.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

00:32
01:23
18:34

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min