2009 03 05

A.Kubilius: LEO LT – oligarchijos viršūnė, tačiau jos ardyti nesiruošiama

Premjeras Andrius Kubilius pareiškė sutinkantis su eurokomisarės Dalios Grybauskaitės, ketinančios dalyvauti Lietuvos prezidento rinkimuose, nuomone, kad nacionalinė energetikos bendrovė LEO LT yra aukščiausia Lietuvos oligarchizacijos forma.
„Leo LT“
LEO LT / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.
Temos: 1 LEO LT

„Negaliu ginčytis“, – interviu Žinių radijui ketvirtadienį sakė A.Kubilius.

Tačiau kartu jis teigė, kad Vyriausybė bent kol kas, be išsamių skaičiavimų, neketina išardyti LEO LT ir vėl atskirti į ją sujungtų elektros energetikos įmonių. Jo nuomone, Vyriausybės planai keisti įmonės valdymą nėra tik kosmetiniai.

„Nežinau, ar tai kosmetiniai dalykai – jei vartotojai gaus pigesnę elektrą, gaus teisę pasirinkti, iš kokių tiekėjų perka energiją, jeigu atsiras reali konkurencija rinkoje, jeigu svarbiausi strateginiai tiksliai bus pradėti žymiai efektyviau įgyvendinti, nežinau, ar tai bus kosmetika“, – kalbėjo premjeras.

A.Kubilius pakartojo, kad Vyriausybė kaip didžiausia akcininkė pasiruošusi artimiausiu metu peržiūrėti bendrovės stebėtojų tarybos ir valdybos sudėtį bei veiklą: „Turime ir klausimų, susijusių su visos bendrovės veikla, nes manęs netenkina tai, ką mes radome, kokių pasiekimų ši kompanija pasiekė įgyvendindama tikslus, dėl kurių ji buvo įsteigta.“

Premjeras teigė tikįs, kad kitos savaitės pradžioje jau turės teisininkų pasiūlymus, kaip reikia atsižvelgti į Konstitucinio Teismo sprendimą, kuris, jo žodžiais, yra dvejopas.

„Sveikas protas sako, kad ir iki sujungimo, ir dabar turime panašią situaciją – Lietuvos vartotojai negali rinktis tiekėjų. Mums svarbiausias rūpestis – kaip pasiekti tai, kas vyksta Latvijoje ir Estijoje, kur paprastas vartotojas gali rinktis, iš ko pirkti elektrą. Lietuvoje to negalima padaryti. Tai galima pasiekti tiek su dabartiniu LEO, tiek ir išardžius LEO. Ir iki LEO vartotojai neturėjo galimybių rinktis", – sakė A.Kubilius, atsakydamas į klausimą, ar Vyriausybė nesvarsto galimybės grąžinti energetikos monopolininkės „į nulinę" padėtį.

„Jokių sprendimų nedarysime, kol tiksliai suskaičiuosime, kokia jų pasekmė ir nauda bus žmonėms. Sujungti bendroves yra lengviau nei jas atskirti. Kol neturėsime aiškių atsakymų, kiek tam sugaištume laiko ir kiek reikės mokesčių mokėtojų resursų, tikrai nesiimsime ir nežadėsime jokių veiksmų", – tvirtino premjeras.

Kita vertus, jis žadėjo, kad Vyriausybė bus principinga: „Jeigu matysime, kad tokia bendrovė, kokia įkurta, nepadeda siekti strateginių tikslų, imsimės ir kitų veiksmų."

Anot jo, svarstomi visi variantai, įskaitant ir sandorio atšaukimą, tačiau sprendimai bus daromi tik gerai apskaičiavus, o ne dėl politinių tikslų.

„Mes tikrai nešvilpsime už kurį nors privatų interesą, nes puikiai suprantame, kokie visuomenės ir valstybės interesai. Bandysime privesti šią įmonę dirbti taip, kaip to reikalauja valstybės ir visuomenės interesai. Ne švilpti reikia, reikia darbų – jeigu visi darbai baigsis tik eiliniu švilpuku, tai būsime labai smarkiai nuvylę žmonių lūkesčius ir nusivylę savimi", – aiškino premjeras, žurnalisto spaudžiamas pasiaiškinti, jog dabartinė Vyriausybė „švilpia" į tą pačią pusę, kaip ir buvusioji Gedimino Kirkilo, kuriam vadovaujant ir buvo įkurta LEO LT, be konkurso ir neskaidriai pasitelkusi privataus kapitalo investuotoją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius