Dabar populiaru
Publikuota: 2014 rugpjūčio 21d. 09:03

Abonentinis mokestis už tvorą nevilioja

Aplinkosaugininkai pradėjo griauti neleistinas tvoras prie vandens telkinių
Idos Davidavičiūtės nuotr. / Aplinkosaugininkai pradėjo griauti neleistinas tvoras prie vandens telkinių

Už nelegalią tvorą valstybei galima kas mėnesį mokėti abonentinį mokestį, tačiau tokių žmonių dar neatsirado, „Žinių radijui“ sakė aplinkos viceministras Linas Jonauskas.

„Mokestis už vieną metrą nelegalios tvoros yra 500 litų, kurie perskaičiuojami kiekvieną mėnesį. Jeigu tvoros vidutinis vandens saugos juostos dydis yra 5 metrai, ir ta tvora iš abiejų pusių yra užtverta, tai reiškia, per mėnesį – 5 tūkst. litų. Neatmetėme galimybių, kad bus norinčių laikyti tą tvorą ir kas mėnesį mokėti tą tokį abonentinį mokestį, tačiau kol kas užtenka tik baudos”, – sake L.Jonauskas.

Pasak jo, nelegalių tvorų identifikavimo procesas vyksta taip: atvažiuoja inspektorius, surašo protokolą, savininkui duodama iki 2 mėn. laiko tvorą nusitverti ir tik po to, jei tvora tebestovėtų, būtų skaičiuojama žala valstybei. Inspektoriai aptiko 250 nelegalių tvorų.

15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr./Aplinkos viceministras Linas Jonauskas
15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr./Aplinkos viceministras Linas Jonauskas

„Užteko vien tik baudos, kad tos tvoros būtų nutvertos. Be to, mūsų paskaičiavimais, dukart daugiau (nelegaliai pastatytų tvorų, – red.) yra nugriauta pačių savininkų iniciatyva, nelaukiant mūsų inspektorių“, – kalbėjo L.Jonauskas.

Kiek jis pamena, didžiausia paskirta bauda už nelegalias tvoras siekė 500 lt.

Ketvirtadienį prasideda dar viena Aplinkos ministerijos organizuojama akcija „Tvora“, per kurią bus ieškoma nelegalių tvorų.

Lietuvoje yra per 22 tūkst. upių ir upelių, kurių bendras ilgis sudaro apie 77 tūkst. kilometrus, beveik 3 tūkst. ežerų, kurių plotas yra daugiau nei 900 kv. km.

Visą laidos „Ryto espresso“ įrašą klausykite čia.

Žinių radijas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis

Video

01:19
01:17
05:26

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min