Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 27d. 14:35

„Achemoje“ skambėjo pavojaus garsai – surengtos civilinės saugos pratybos

Pratybos „Achemoje“ 2020 m. Vasario 27 d.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pratybos „Achemoje“ 2020 m. Vasario 27 d.

Ketvirtadienio rytą Jonavoje esančioje AB „Achema“ teritorijoje sukiojosi gausios specialiųjų tarnybų pajėgos galėjusios ne juokais išgąsdinti pašalinius žmones. Čia buvo rengiamos civilinės saugos pratybos „Amoniakas 2020“.

Apie tai, kad įmonėje vyksta kažkas neįprasto dar prieš prasidedant pratyboms visuomenė buvo informuota Jonavos rajono savivaldybės išsiųstomis trumposiomis žinutėmis, kuriose rašoma, kad pavojaus nėra ir prašoma gyventojų elgtis ramiai.

Pagal pratybų scenarijų nelaimė įvyko viename iš įmonės darbo barų - čia išsiliejo apie 50 tonų amoniako.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pratybos „Achemoje“ 2020 m. Vasario 27 d.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pratybos „Achemoje“ 2020 m. Vasario 27 d.

Pradžioje įmonės darbuotojai apie nelaimę pranešė įmonės ugniagesiams, kurie įvertinę situaciją į pagalbą pasitelkė Jonavos ir aplinkinių miestų ugniagesių komandas.

Inscenizuotos nelaimės metu žuvo du darbuotojai, dar keturi buvo sužaloti. Pasitelkdami modeliavimą gelbėtojai įvertino, kad nutikus tokiai nelaimei ir tokiu paros metu tektų evakuoti gyventojus pusės kilometro spinduliu vėjo kryptimi.

Pratybose dalyvavo Jonavos, Kauno, Kėdainių ir Kaišiadorių ugniagesiai gelbėtojai.

Mokomųjų pratybų „Amoniakas-2020“ metu buvo patikrintas Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos pajėgų pasirengimas likviduoti galimą cheminį įvykį, patikrinta sąveika su bendrovės darbuotojais, specialiosiomis tarnybomis, civilinės saugos sistemos pajėgomis, Jonavos savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų operacijų centru.

„Esame dėkingi „Achemos“ vadovybei už rodomą rūpestį tiek darbuotojų, tiek gyventojų sveikatai. Be to, šios pratybos labai naudingos ir mūsų pajėgoms, nes turime galimybę pasitikrinti jų parengtį. Iš tiesų, toks atsakingas požiūris ir bendradarbiavimas padeda užtikrinti saugumą ir rasti problemų sprendimą,“ – teigė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Ypatingos

06:42
10:09

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min