Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus atranka prasideda iš naujo

Šaltinis: 15min
0
A A

Lietuvos mokslo taryba skelbia naują konkursą kandidatui į akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus pareigas atrinkti. Atranka pradėta iš naujo po to, kai praėjusių metų gruodį vykusiame Tarybos svarstyme nė vienas kandidatas negavo reikiamo balsų skaičiaus.

Išplatintame pranešime spaudai teigiama, kad siūlymai dėl kontrolieriaus kandidatūros priimami iki kovo 30 d. Vėliau Tarybos valdybos sudaryta atrankos komisija, patikrinusi, ar pateikti visi nurodyti kandidatų dokumentai, sudarys kandidatų į kontrolieriaus pareigas sąrašą ir teiks svarstyti viešai. Antrame konkurso etape, įvertinusi viešus atsiliepimus ir pokalbius su kandidatais, atrankos komisija atrinks ne daugiau trijų kandidatų, kuriuos pateiks Tarybai svarstyti ir balsuoti.

Kontrolierius yra valstybės pareigūnas, naujai kuriamos Akademinės etikos ir procedūrų kontrolieriaus tarnybos vadovas, nagrinėjantis skundus ir inicijuojantis tyrimus dėl akademinės etikos ir procedūrų pažeidimo. Į kontrolieriaus pareigas paskirtas asmuo taip pat prižiūrės, kaip laikomasi akademinio sąžiningumo, mokslo darbų vertinimo nešališkumo, lygių teisių dalyvauti konkursuose, etiškų tarpusavio santykių principų, kaip įgyvendinamos tarptautinės sutartys, Europos Sąjungos ir Lietuvos šios srities teisės aktai.

Tarybos teikimu kontrolierių penkerių metų kadencijai skiria Seimas. Tas pats asmuo kontrolieriumi negali būti skiriamas daugiau kaip dviem kadencijom iš eilės. Dirbdamas kontrolieriumi jis negalės užimti jokių kitų pareigų.

Taryba kviečia Lietuvos mokslo ir studijų institucijas, mokslininkams ir kitiems tyrėjams atstovaujančias asociacijas siūlyti kandidatus. Mokslininkai gali patys pasiūlyti savo kandidatūras. Kandidatai turi būti nepriekaištingos reputacijos, turintys mokslo laipsnį ir vadybinės bei ekspertinės patirties.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min