Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Akcijos „Apsaugok mane“ rengėjai apdraus moksleivius nuo nelaimingų atsitikimų

Prieš mokslo metų pradžią perdažomos perėjos ir pažymimos specialiais akcijos ženklais.
Kauno rajono savivaldybės nuotr. / Prieš mokslo metų pradžią perdažomos perėjos ir pažymimos specialiais akcijos ženklais.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Vaikams pradedant naujus mokslo metus, visoje Lietuvoje jau dvyliktą kartą vairuotojai raginami atkreipti dėmesį į vaikų saugumą keliuose ir gatvėse. Kartu su Kauno miesto savivaldybe, akciją „Apsaugok mane“ rengianti draudimo bendrovė „Lietuvos draudimas“ apdraus nuo nelaimingų atsitikimų moksleivius visose gatvėse ir keliuose.

Draudimas galios visą rugsėjo mėnesį, o vairuotojai raginami keliuose ir gatvėse būti itin atidūs ir pasistengti, kad mokslo metų pradžia visiems būtų vienodai linksma, o šventinio šurmulio netemdytų ašaros.

„Į gatves ir kelius po vasaros grįžta mūsų visų vaikai. Kasdien jiems reikės nueiti į mokyklą ir grįžti namo. Matome, kad dar ne visi mūsų vairuotojai yra tokie atsakingi ir vairuoja pagal taisykles. Dažnas linkęs bent dešimt kilometrų per valandą viršyti leistiną greitį, nes už tai policininkai jį gali tik įspėti. Tačiau net ir 10 km per valandą viršytas greitis gali tapti nelaimės priežastimi, kai vairuotojas nespės laiku sustabdyti automobilio, pamatęs staiga į gatvę iššokusius vaikus. Todėl kviečiame vairuotojus nesitarti su savo sąžine ir neviršyti leistino greičio bei būti ypač atidiems prie akcijos ženklu pažymėtų perėjų“, – sakė išplatintame pranešime cituojamas „Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius Kęstutis Šerpytis.

Pernai akcijos metu užfiksuoti net 3 moksleivių mirtimi pasibaigę eismo įvykiai Marijampolės, Šilalės ir Šiaulių rajonuose. Žuvusių vaikų tėvams išmokėta po 10 tūkst. Lt.  Dar 3 eismo įvykiuose nukentėję vaikai sužaloti itin sunkiai, iš viso registruota 11 draudiminių įvykių.

„Lietuvos draudimo“ generalinis direktorius pabrėžė, kad vaikų traumos, patirti sužalojimai ir, deja, žūtys kelyje – tai visų suaugusiųjų atsakomybės ir mūsų vairavimo ir elgesio kultūros reikalas.

Šiemet akcijos ženklu „Apsaugok mane“ bus pažymėta daugiau nei du tūkstančiai perėjų. Saugumo iniciatyvų, pavojingų ruožų ir perėjų ženklinimas raudona spalva, specialių greitį mažinančių kalnelių įrengimas – vienas iš būdų atkreipti vairuotojų dėmesį į saugų greitį ir atidumą keliuose.

Akcija „Apsaugok mane“ buvo pradėta 2000 m. Vilniuje. Po metų „Lietuvos draudimo“ iniciatyva buvo išplėsta į tris didžiausius šalies miestus – Vilnių, Kauną ir Klaipėdą, vėliau akcijos dalyviais tapo didžioji dalis Lietuvos savivaldybių. Pernai prie akcijos buvo prisijungusios 59 Lietuvos savivaldybės. Akcija „Apsaugok mane“ yra dalis platesnės „Lietuvos draudimo“ inicijuotos programos „Saugūs vaikai“. Iš viso bendrovė eismo saugumo iniciatyvoms kasmet skiria per 100 tūkst. Lt.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min