Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2011 birželio 27d. 15:03

Alaus daryklos streiko teisėtumą narplioja teismas

Pirmadienį alaus daryklos darbuotojai vėl surengė piketą.
Ginos Kubiliūtės/15min.lt nuotr. / Pirmadienį alaus daryklos darbuotojai vėl surengė piketą.
Pirmadienį Klaipėdos miesto apylinkės teisme pradėta nagrinėti byla dėl paskelbto alaus gamyklos „Švyturys-Utenos alus“ streiko pripažinimo neteisėtu. Vidurdienį ties teismu vyko ir piketas.

Organizuoti streiką Klaipėdoje ir Utenoje buvo planuota birželio 23 dieną, tačiau teismo sprendimu terminas buvo atidėtas trisdešimčiai dienų.

Bendrovė šiuo metu siekia, kad darbuotojų spredimas dėl streiko būtų pripažintas neteisėtu.
Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto apylinkės teismas patenkino bendrovės prašymą taikyti laikinąsias priemones ir atidėjo streiko terminą.

Gamyklos darbuotojai, kurie nesutiko su teismo sprendimu nukelti organizuoto streiko gamykloje datą, praėjusį ketvirtadienį surengė piketą. Tą patį pakartojo ir pirmadienį. Taip pat profesinė sąjunga apskundė tokį teismo sprendimą aukštesnės instancijos teismui.
 
Piketuotojai ne kartą teigė, kad administracija esą skelbia klaidingus duomenis apie atlyginimus. Jie nesutinka, kad gamyklos darbininko vidutinis darbo užmokestis siekia apie 3300 litų.

„Švyturys-Utenos alus“ administracijos nuomone, teismo nutartis atidėti streiką – objektyvi žmonių saugumo užtikrinimo priemonė. Esą paskelbę streiką profsąjungų atstovai nepateikė jokio plano, kaip užtikrins nepertraukiamą gamybą. Palikus fermentavimo įrenginius be priežiūros, dėl juose susidarančio slėgio gali įvykti sprogimas, o tokia situacija pavojinga daugelio žmonių gyvybei.

Profesinių sąjungų ir bendrovės „Švyturys-Utenos alus“ administracijos ginčas kilo dėl skirtingai interpretuojamo Kolektyvinės sutarties punkto, įpareigojančio kasmet peržiūrėti darbininkų atlyginimus.

Ar teismas pripažins streiką neteisėtu, paaiškės artimiausiu metu.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min