Dabar populiaru
Publikuota: 2010 spalio 14d. 15:14

A.Paley: bendradarbiavimas tęsiasi

A.Paley ir vėl lankysis Klaipėdoje.
Koncertų salės nuotr. / A.Paley ir vėl lankysis Klaipėdoje.

Ketvirtadienį 18 valandą charizmatiškasis pianistas Alexander Paley (JAV) vėl muzikuos su Klaipėdos kameriniu orkestru, vadovaujamu Mindaugo Bačkaus.

Klaipėdos koncertų salėje vyks antrasis koncertas iš ciklo „Mocartas: visi koncertai fortepijonui ir orkestrui“. Jame skambės Wolfgango Amadeus Mozarto koncertai fortepijonui ir orkestrui Nr. III, IV, V, VI ir IX.

Solisto ir dirigento amplua pasirodysiantis A. Paley mūsų salėje koncertuos jau dešimtąjį kartą. Jo koncertai palaipsniui tampa išskirtiniu KKS repertuaro bruožu. Jų laukia ne tik įstaiga ir joje reziduojantis kamerinis orkestras, bet ir miesto melomanai. A. Paley sumanytos monografinės programos kelia naujus ir didelius iššūkius klaipėdiečių kolektyvui, apie kurį žymusis pianistas atsiliepia tik gerais žodžiais. Kaip ir apie klaipėdiečių publiką, kuri fortepijono virtuozą kaskart apdovanoja aplodismentų lavina, vos tik nutyla paskutinieji kūrinio garsai. Nenustygstantis vietoje pianistas iš karto pašoka nuo fortepijono ir spindinčiomis akimis dėkoja scenos partneriams. Su jais ką tik kūrė garsų misteriją: kvėpavo vienu ritmu, keliavo melodijų labirintais ir siekė visaapimančios harmonijos.

Ši asmenybė skleidžia itin stiprią energetiką, kuri veikia aplinkinius. Jo pirštams palietus klaviatūrą vyksta žodžiais neįvardijami dalykai. Džiugu, jog klaipėdiečiai turi galimybę tai patirti. Beveik prieš penketą metų pirmąkart čia atvykęs A. Paley ir toliau savo kūrybinius planus noriai sieja su mūsų miestu.

Moldovoje gimusio ir  Maskvos konservatorijoje  studijavusio pianisto tarptautinė karjera prasidėjo 1985 metais, laimėjus pirmąją premiją J. S. Bacho konkurse Leipcige bei po poros metų - Bosendorferio prizą ir Grand Prix konkurse Bulgarijoje. Dabar savo repertuare jis turi daugiau nei trisdešimt koncertų fortepijonui ir orkestrui, šimtus solinių ir kamerinės muzikos kūrinių, vadovauja festivaliams Moulin d’Andé (Prancūzija) bei Richmonde (JAV), nuolat keliauja tarp namų Niujorke ir Paryžiuje bei koncertinių salių visoje Europoje, Šiaurės ir Pietų Amerikoje.

Prieš gerą dešimtmetį šalia skambinimo pradėjęs ir diriguoti neseniai A. Paley ėmė dėstyti Paryžiaus „Schola Cantorum“, privačioje aukštojoje muzikos mokykloje. Pedagoginis darbas jam labai patinka. „Pats turėjau puikius pedagogus. Mokinių klaidose matau save“, - sako pianistas, dėstymui prilygindamas ir darbą su mūsų kameriniu orkestru.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min