Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 7d. 12:08 , Atnaujinta: 2015 sausio 7d. 14:56

Algimanta Pabedinskienė: viešumoje pasirodžiusi moterų organizacijų informacija – klaidinga

Algimanta Pabedinskienė
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Algimanta Pabedinskienė
Socialinės apsaugos ir darbo ministrė „darbietė“ Algimanta Pabedinskienė teigia, kad viešumoje pasirodžiusi moterų organizacijų informacija apie jos kuruojamoje ministerijoje vykstančius konkursus – klaidinanti. Grupė moterų teises ginančių visuomeninių organizacijų trečiadienį pareikalavo socialinės ministrės pasitraukimo iš pareigų.

Papildyta 14:50 val.

„Ministerijos tikslas – kad kokybiška pagalba nukentėjusiajam būtų suteikta kuo greičiau bet kuriame Lietuvos rajone, todėl siekiame sukurti kuo platesnį paslaugą teikiančių NVO tinklą. NVO laikau labai rimtais partneriais, tačiau nemanau, kad organizacijos įgyja monopolines teises į vieną ar kitą paslaugą, todėl konkurso nuostatuose yra patirties reikalavimai specialistams, kurie dirbs su smurtą patyrusiais, tačiau nėra pačios NVO ilgalaikės patirties kriterijaus kaip prioritetinio“, – pranešime žiniasklaidai cituojama ministrė A. Pabedinskienė.

Rašoma, kad ministerija siekdama šių organizacijų plėtros į regionus, finansavimą paskyrė didesniam skaičiui organizacijų nei 2014 metais. Bei tai, kad 2015 m. buvo atrinktos visos tos pačios organizacijos, kurios teikė specializuotą kompleksinę pagalbą 2012–2014 metais, o šiemet pagalbos teikėjų tinklą papildė 4 organizacijos.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algimanta Pabedinskienė
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Algimanta Pabedinskienė

Pasak ministrės A. Pabedinskienės, bendravimas su NVO yra nuolatinis, o lapkričio mėnesį kartu su NVO, kitais socialiniais partneriais, valstybinių institucijų atstovais Prezidentūroje dalyvauta šiai problematikai skirtoje konferencijoje, kurioje visi moterų organizacijų keliami klausimai buvo išdiskutuoti, pateikti visi atsakymai.

Priduriama ir tai, kad Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos organizuoti projektų atrankos konkursai atliekami laikantis teisės aktuose numatytų reikalavimų.

Politiką pavadino „plokščia, chaotiška, oprtunistine“

12 organizacijų, susijungusių į koaliciją „Moters teisės – visuotinės žmogaus teisės“, kritikuoja Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos konkursus smurto prieš moteris prevencijos srityje.

Koalicijos prezidentė Lilija Henrika Vasiliauskienė spaudos konferencijoje trečiadienį ministerijos politiką šioje srityje vadino „plokščia, chaotiška, oportunistine“.

„Mes reikalaujame trauktis gerbiamą ministrę, kuri neturi komandos, ir kurios veikla kuria vis didesnį ir didesnį chaosą valstybėje“, – teigė ji.

Žėrė priekaištų konkursų organizavimui

Spaudos konferencijoje koalicijos atstovės aiškino, kad ministerija projektams parengti skiria labai mažai laiko, jų sąlygos neatitinka pasaulio gerosios praktikos, o juos laimi, koalicijos vertinimu, nekompetentingos organizacijos, kurios neturi patirties dirbant su smurto aukomis tapusiomis moterimis.

Be to, jos teigia, kad dalis laimėtojų – su Darbo partija susiję asmenys. Pasak L.H.Vasiliauskienės, tuo metu įdirbį šioje srityje turinčios organizacijos projektams gauna mažesnes sumas nei anksčiau, nors į jas besikreipiančių moterų daugėja.

Tarp ministerijos atrinktų konkursų laimėtojų yra ir tokių organizacijų, kurioms vadovauja vyrai, kas esą prieštarauja tarptautinėms darbo su nukentėjusiomis moterimis metodikoms.

Kauno moterų draugijos vadovė Daiva Baranauskienė spaudos konferencijoje pasakojo, kad tarp ministerijos skelbtų konkursų laimėtojų atsidūrė, pavyzdžiui, nacionalinį prevencijos projektą įgyvendinanti asociacija „Keiskis“, neva susijusi su Darbo partija.

Dėl patirties stokos sukritikuotos konkursus laimėjusios Tauragės, Šiaulių, Utenos apskričių organizacijos, dalis jų vadovų esą irgi „darbiečiai“.

„Konkursai yra didele dalimi finansuojami iš valstybės biudžeto, bet tuo pačiu mes atliekame ir valstybės deleguotas funkcijas, nes niekas kitas tų funkcijų ir nedaro“, – visuomenininkų darbo su moterimis, kurios patyrė smurtą, svarbą aiškino D.Baranauskienė.

Tarp ministerijos atrinktų konkursų laimėtojų yra ir tokių organizacijų, kurioms vadovauja vyrai, kas esą prieštarauja tarptautinėms darbo su nukentėjusiomis moterimis metodikoms. L.H.Vasiliauskienė įsitikinusi, kad visuomeninės organizacijos turėtų vykdyti veiklą tik tose srityse, kurias išmano, pavyzdžiui, jos teigimu, su išėjusiais iš įkalinimo įstaigų asmenimis dirbantys visuomenininkai ir toliau turėtų naudingai veikti savo srityje. Konkursų sąlygų ministerija esą nederina su konkrečios srities ekspertais.

L.Graužinienė pažadėjo pasikalbėti

A.Pabedinskienę delegavusios Darbo partijos vadovė, Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė teigė paraginsianti ministrę aktyviau bendradarbiauti su visuomenininkais.

„Norėtųsi, kad daugiau bendrautų ir vyktų dialogas tarp nevyriausybinių organizacijų ir Vyriausybės, ir mūsų ministrės. Mes apie tai kalbėsime su ministre. Aš atkreipsiu ministrės dėmesį, kad ji po švenčių dar kartą susitiktų, išklausytų keliamus klausimus ir rastų bendrų sutarimą“, – trečiadienį žurnalistams sakė L.Graužinienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:05
01:09
14:52

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min