Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 vasario 14d. 16:27

Algirdas Butkevičius: referendumas dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams turi baigtis Seime

Algirdas Butkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Algirdas Butkevičius
Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, premjeras Algirdas Butkevičius pritaria prezidentės Dalios Grybauskaitės nuomonei, kad pasirašydami dėl referendumo iniciatyvos uždrausti žemę parduoti užsieniečiams žmonės buvo suklaidinti. Anot jo, net jei paaiškės, kad parašų surinkta pakankamai, šią iniciatyvą turi sustabdyti Seimas.

„Jei jie surinko pakankamą kiekį parašų, tai ta procedūra bus atliekama Seime. Aš tikiuosi, kad tuo ir pasibaigs“, – paklaustas, ar mato dar kelių referendumui sustabdyti, teigė A.Butkevičius.

„Žmonės Lietuvos yra išmintingi. Dalis žmonių, aš manau, yra suklaidinti ir tikiuosi, kad Lietuva elgsis solidžiai suprasdama ir žinodama savo įsipareigojimus stojant į ES“, – pridūrė jis.

Panašiai penktadienį kalbėjo ir šalies vadovė D.Grybauskaitė. BNS skelbia, kad viešėdama Ukmergės rajone ji pareiškė, kad referendumo rengėjai rinkdami parašus piliečiams pasakė ne visą tiesą.

Jei jie surinko pakankamą kiekį parašų, tai ta procedūra bus atliekama Seime. Aš tikiuosi, kad tuo ir pasibaigs.

„Ne visą tiesą pasakė ir referendumo organizatoriai. Mes referendumu visa tauta balsavome už narystę ES, joje jau buvo įdėta tai, kad po kažkiek laiko turės būti duotas leidimas pardavimui, bet šitas nebuvo pasakyta žmonėms, kurie pasirašinėjo“, – penktadienį sakė prezidentė.

„Toks referendumas, toks balsavimas realiai reikštų ir tai, kad esame prieš mūsų stojimo į ES sutartį“, – teigė D.Grybauskaitė.

Tuo tarpu Seimo pirmininkė, Darbo partijos vadovė Loreta Graužinienė teigė, kad Seimo nutarimas parlamentui bus teikiamas pirmomis pavasario sesijos dienomis kovą.

Preliminariais duomenimis, gavus rašysenos ekspertų pažymą dėl netinkamų parašų, referendumo iniciatoriai turi 28 parašais daugiau nei būtina.

Galutinį sprendimą dėl parašų skaičiaus Vyriausioji rinkimų komisija priims pirmadienį.

Iniciatyvinė grupė siūlo Lietuvoje surengti privalomąjį referendumą, kuriuo Konstitucijoje įtvirtintų, kad žemė galėtų priklausyti tik Lietuvos piliečiams ir valstybei, taip pat numatyti, kad referendumui surengti pakaktų nebe 300 tūkst., o 100 tūkst. parašų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

14:52
00:26
00:21

Esports namai

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min