Dabar populiaru
Publikuota: 2014 birželio 6d. 18:59 , Atnaujinta: 2014 birželio 6d. 21:43

Alytaus Ligoninės gatvėje nugriuvo autokranas, į griovį nuslydo sunkvežimis-betono maišyklė

Nelaimė Alytuje
Alytausgidas.lt. nuotr. / Nelaimė Alytuje

„Įdienojus griaudės perkūnija, jos metu vėjo gūsiai vietomis sustiprės iki 15-20 m/s“, – liūtį Alytuje prognozavo sinoptikai. Tačiau, regis, nieks negalėjo prognozuoti tokių dalykų, kurie neapibrėžtam laikui nukels eismo Ligoninės gatvėje atidarymą ir vadinamojo Žaliosios gatvės projekto pabaigą.

Neoficialiais duomenimis, liūčiai išplovus smėlį, nuo Ligoninės gatvės, Stasio Kudirkos ligoninės pusės, į Žaliąją gatvę įgriuvo naujo tilto konstrukcija ir čia dirbęs autokranas. Žemyn į griovį nulėkė ir sunkvežimis–betono maišyklė.

Kaip iš įvykio vietos praneša Alytausgidas.lt korespondentas, teritorija užtverta stop-juosta ir vyksta technikos gelbėjimo darbai. Įvykio vietoje apsilankė policijos ekipažas, tačiau netrukus išvyko.

Įtariant, kad žemės slinktis galima ir toliau, iš savo parkavimo vietos, esančios prie Alytaus rajono greitosios pagalbos stoties, buvo patraukti visi medicininės pagalbos automobiliai.

„Dzūkijos vandenų“ specialistai įvykio vietoje ieškojo ir rado pažeistų vandentiekio komunikacijų. Statyto tilto teritorija iš ligoninės buvo užtverta tvoromis.

VIDEO: Liūties padariniai Alytaus Ligoninės g.

Po daugiau nei valandos, kai nuo Ligoninės į Žaliąją gatvę įkrito statybų technika ir naujojo tilto konstrukcija, į įvykio vietą atvyko čia darbus vykdžiusios Alytaus bendrovės „Skirnuva“ vadovas Andrius Stasiukynas.

VIDEO: Nelaimė Alytuje

Įvykio vietoje kiek anksčiau pasirodė Alytaus miesto savivaldybės civilinės ir darbo saugos bei mobilizacijos specialistas Dalius Česynas, Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Alytaus regiono aplinkos apsaugos departamento Alytaus miesto agentūros vadovas Jaunius Janonis. Kai kurie specialistai vėliau išvyko į ekstremalių situacijų komisijos posėdį miesto savivaldybėje.

„Šlaitai nesutvirtinti, deja, statybų procesas šioje vietoje vyko“, – Alytausgidas.lt naujienų portalui įvykį Ligoninės ir Žaliosios gatvėse, čia Alytaus miesto savivaldybės vykdomame projekte, įvertino prisistatyti nepanoręs specialistas.

„Kaip tik šiandien sukalėm šurfus, kurie daug sulaikė“, – kalbėjo statybose dirbęs nelaimės liudininkas. Jo nuomone, tai statybinis ar technologinis pažeidimas, o stichinė nelaimė, kurios metu kanalizacija nepajėgė sugerti krituolių kiekio. Pasak liudininko, iš pradžių liūtis išplovė šlaito gruntą iš po lietaus kanalizacijos, po to lietaus kanalizacijos vamzdį svoris nulupo žemyn, tada prasimušė gatvės kanalizacija, o galop „pramušė ir fekalas“, kuris viską išplovė iš po konstrukcijos.

Šalia gyvenantys alytiškiai stebėjosi, kodėl tokiame rizikingame statinyje vos ne paskutinėmis dienomis susirūpinta šlaito tvirtinimu. „Apie nelaimę sužinojau perskaitęs internete“, – kalbėjo Žaliosios g. 48-ojo namo gyventojas, namo sugrįžęs po įvykio. Šio,  vienintelio šalia esančio namo valdos – saugios, jas saugo akmeninių tvorų įtvirtinimai. Pasak gyventojo, nelaimės vietoje – itin geros kokybės, birus žvyras, todėl šlaito griuvimo procesas buvo labai greitas.

VIDEO: Nelaimė Alytuje
alytausgidas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Ypatingos

02:14
08:43

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min