Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 19d. 23:19

Alytaus meras paskelbė apie mažą didžiojo gaisro gesintojų pergalę

Gaisravietėje
Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros / Gaisravietėje

Alytaus miesto meras Nesijus Cesiulis šeštadienio vakarą feisbuke pasidžiaugė, kad pasiekta pažangos gesinant gaisrą bendrovės „Ekologistika“ patalpose. Į Gaisravietę pagaliau pavyko įvairuoti sunkiasvorę techniką, palengvinsiančią ugniagesių darbą.

„Sako, viltis – kvailių motina. Bet kartais viltis yra vienintelis dalykas, kurį turime ir vien dėl jos verta gyventi. Bet ne šį vakarą. Šį vakarą mes turime labai mažą, bet pergalę šioje pragaro virtuvėje. Pagaliau pavyko įvaryti sunkiasvorę techniką į gaisravietę, pagaliau atidarėme anksčiau nepasiekiamus kelius, pradėjome kilnoti blokus ir gesinti gaisrą po jais. O tai, pasak ugniagesių, jau yra labai labai gerai“, – socialiniame tinkle viešai paskelbė miesto vadovas.

Trečiadienio naktį Alytuje, Pramonės rajone, užsidegė gamybinės bendrovės „Ekologistika“ patalpos. Ši įmonė užsiima naudotų padangų perdirbimu, utilizacija ir yra vadinama viena didžiausių šios srities bendrovių Baltijos šalyje. Gaisras buvo išplitęs 2 tūkst. kvadratinių metrų plote ir lokalizuoti jį bei sustabdyti ugnies plitimą pavyko tik per dvi paras, tačiau tūkstančiai senų padangų toliau rusena ir skleidžia nuodingų dūmų debesis.

Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros/Nerijus Cesiulis gaisravietėje su ugniagesiais
Nuotr. iš Alytaus miesto mero Nerijaus Cesiulio „Facebook“ paskyros/Nerijus Cesiulis gaisravietėje su ugniagesiais

„Aš pasitikiu žmonėmis, kurie gaisrams pašventę savo gyvenimą. Pasitikiu jų sprendimais. Kita vertus, suprantu gyventojų baimes. Žinoma, visada galima daugiau, geriau, profesionaliau. Bet tikrai stengiamės daryti tai, kas geriausia su turimais pajėgumais ir esant tokioms komplikuotoms aplinkybėms. Yra daugybė gaisrą apsunkinančių dalykų, pradedant pastatų konstrukcijomis, jų plotais, išplanavimais, milžiniškais rūsiais ir taip toliau, dėl ko kai kurių sprendimų negalima priimti saugant ugniagesių gyvybes ar baiminantis dar didesnės žalos. Degančios padangos – tai ne žvakės. O kad viskas būtų taip paprasta!“ – rašo N.Cesiulis.

Tuo pat metu jis pasidžiaugė, kad vėjas vėl nusisuko nuo Alytaus miesto, tad gaisro dūmai ėmė tolti nuo miesto kvartalų: „Pagaliau ir gamta vėl mūsų pusėje. Vėjas suprato, kad alytiškių taip paprastai neišgąsdinsi ir persigalvojo – nusisuko nuo Alytaus miesto. Tai irgi yra labai gerai. Kita situacija rajono gyventojams. Rytoj vėjas pūs toliau nuo miesto, vadinasi, rajono gyventojams geriau būti namuose, o dar geriau – vykti į kitas saugias vietas.“

Pasak mero, į Alytų iš Lenkijos gabenamos dvi oro taršos matavimo stotelės, kurias sutiko paskolinti kaimynai lenkai. Viena iš Suvalkų jau vežama, o kita, iš Krokuvos, į Alytų atkeliaus sekmadienio rytą.

Sekmadienio rytą į Alytų atvyksta ir Valstybės ekstremalių situacijų komisija, kuri vietoje spręs, ar būtina skelbti ekstremalią situaciją šalies mastu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

00:52
08:29
03:24

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min