Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 13d. 23:18

Alytuje prie konteinerių vėl budi prižiūrėtojai

Šiukšlių konteineriai Vilniuje
Josvydo Elinsko / 15min nuotr. / Šiukšlių konteineriai Vilniuje

Alytuje, prie pačių problemiškiausių, labiausiai užteršiamų konteinerių aikštelių, prie daugiabučių namų vėl budi prižiūrėtojai. 3 žmonės kasdien dirbs skirtingose aikštelėse, kontroliuodami, kad atliekas į jose esančius konteinerius atnešantys gyventojai tinkamai jas išrūšiuotų ir nepaliktų aikštelėse prie konteinerių stambiųjų atliekų, kurias reikia vežti į specialias tokioms atliekoms surinkti skirtas aikšteles.

Prižiūrėtojai ne tik perspės gyventojus nepalikti prie konteinerių neleistinų atliekų, bet ir patars, kaip išrūšiuoti mišrias komunalines bei pakuočių atliekas, dalys informacines skrajutes.

„Mūsų patirtis rodo, kad tokia nuolatinė priežiūra ir tiesioginis raginimas rūšiuoti yra labai efektyvus: žmonės atsakingiau rūšiuoja, konteinerių aikštelės tampa daug tvarkingesnės ir netgi gerokai sumažėja jose surenkamų atliekų kiekiai“, – sakė Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (RATC) direktorius Algirdas Reipas.

Prieš porą metų Alytaus RATC jau vykdė tokį eksperimentą. Tąsyk šešiose probleminėse aikštelėse, kuriose esantys konteineriai buvo greičiausi pripildomi atliekomis, prie jų nuolat būdavo paliekamos statybos atliekos, seni baldai ar kiti dideli daiktai, prižiūrėtojai dirbo du mėnesius.

Per tą laiką šiose aikštelėse surenkamų mišrių atliekų sumažėjo 3 kartus, o išrūšiuotų pakuočių atliekų stipriai padaugėjo. Aikštelės tapo daug tvarkingesnės – dirbant prižiūrėtojams gyventojai prie konteinerių nebepalikdavo stambių atliekų, jas veždavo į tam skirtas aikšteles.

Pasiteisinusio eksperimento rezultatai paskatino ne tik tęsti tokią praktiką, bet ir išplėsti „reindžerių“ prižiūrimų aikštelių tinklą.

Nuo balandžio pradžios Alytuje pradėjo dirbti trys prižiūrėtojai, kurie nuolat tikrins po penkias konteinerių aikšteles – iš viso penkiolika aikštelių. Prižiūrėtojai, tikrinantys Vidzgirio, Putinų ir Dainavos mikrorajonuose esančias problemines aikšteles, dirbs pusę metų. Jiems bus mokama iš Alytaus miesto savivaldybės Užimtumo didinimo programos lėšų.

Prieš pradėdami darbą prižiūrėtojai buvo apmokyti, supažindinti su atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimais, kad galėtų ne tik drausminti gyventojus, bet ir paaiškinti, ką ir kaip rūšiuoti.

Gyventojų reakcija, išvydus konteinerių aikštelėse Alytaus RATC ženklus pažymėtas liemenes vilkinčius „reindžerius“ ir išgirdus jų perspėjimus, būna įvairi: vieni geranoriškai reaguoja į pastabas, kiti būna nusiteikę pikčiau.

„Yra žmonių, kurie, pamatę pradėjusius dirbti prižiūrėtojus, labai apsidžiaugė, kad konteinerių aikštelėse vėl bus tvarka, mat prisimena, kad aikštelės buvo smarkiai pasikeitusios, vykdant ankstesnį eksperimentą“, – pastebėjo Alytaus RATC Atliekų tvarkymo paslaugų ir kontrolės padalinio vadovas, kokybės inspektorius Martynas Krasauskas.

alytausgidas.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min