Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

A.Mėčius prikels šventuosius

A.Mėčius parodoje pristatys naujausius savo kūrinius – miniatiūras ant medžio.
A.Mėčiaus paveikslas / A.Mėčius parodoje pristatys naujausius savo kūrinius – miniatiūras ant medžio.
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Penktadienį „Klaipėdos galerijoje“ atidaroma Arūno Mėčiaus tapybos paroda „Deminutyvai“, kurioje bus eksponuojama dvylika ant medžio tapytų miniatiūrų.

Portretai, peizažai, mistiniai siužetai – jau kelerius metus A.Mėčius stebino didelėmis drobėmis. Bet dalis jo tapybos gerbėjų pasiilgo to Mėčiaus, su kuriuo susipažino 2002-aisiais, pirmojoje personalinėje parodoje, – tada su niekuo nesupainiojamu braižu jis mėgo tapyti charakteringus žmogučius. Ir štai – lauktas sugrįžimas.

Naujausi A.Mėčiaus darbai – ant medžio tapytos miniatiūros. Paveikslų personažai – liūdni ir ironiški, nešantys savą istoriją. Šį kartą – kaip kryžių, nes pro mažus spalvotus langelius iš mistiško dailininko pasaulio žvelgia šventieji.

Paroda vadinasi „Deminutyvai“, nes, anot dailininko, jo šventiesiems netiktų rimti ir orūs vardai, juos reikėtų šaukti taip, kaip mažus mama kadaise vadino: Antanėlis, Petrelis, Magdutė, Agočiutė. Gal todėl vardų paveikslams kūrėjas ir nedavė. Tačiau liko ištikimas simbolių kalbai, jų netrūksta – įžvalgiam žiūrovui nebus sunku pačiam atspėti paveikslėlio vardą.

Lentelių formos, paveikslų kompozicija, koloritas – akivaizdi aliuzija į ikoną. Anot dailininko, šią parodą įkvėpė pati medžiaga – daugiau nei penkerius metus dirbtuvės kampe tykiai gulėjusios medžio lentelės.

Parodos atidarymas „Klaipėdos galerijoje“ – penktadienį, 17.30 val. Ekspozicija veiks iki balandžio 25 d.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min