Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Amžinai aktualios problemos – naujuose „Pamišėlio užrašuose“

„Pamišėlio užrašuose“ vaidina aktorius N.Gedminas.
„Laisvojo teatro“ nuotr. / „Pamišėlio užrašuose“ vaidina aktorius N.Gedminas.
Šaltinis: 15min
0
A A

„Laisvasis teatras“ penktadienį Klaipėdos universiteto Menų fakulteto Mokomajame teatre pristatys pirmąjį savo darbą – monospektaklį „Pamišėlio užrašai“.

Spektaklio statytojai bando atsakyti į klausimus, ar šiandien sugrįžti prie N.Gogolio laikmečio ir tematikos yra tikslinga, ar šiuolaikinį, amžinai skubantį žiūrovą, gali sudominti ir sujaudinti vieno carinės Rusijos kanceliarijos klerko tragiškas likimas.

Pasak režisieriaus Tomo Jašinsko, mažo žmogaus tema tebėra aktuali ir šiandien. Pagrindinis „Pamišėlio užrašų“ herojus Aksentijus Ivanovičius Popryščinas  (aktorius Nerijus Gedminas) yra mažytis sraigtelis galingoje biurokratinėje mašinoje. Jo darbas nesudėtingas, bet labai monotoniškas. Jis mano, kad yra vertas geresnio darbo ir aukštesnių pareigų. Tik, deja, nesuvokia, kad tam neturi nei talento, nei sugebėjimų. O čia dar įsipina meilė departamento direktoriaus dukrai. „Mažasis žmogus“ po truputį ištrina ribas tarp realybės ir iliuzijų pasaulių. Jų susiliejimas tragiškas.

Popryščinas yra nevykėlis ir vidutinybė. Jo svajonės, fantazijos ir elgesys atrodo juokingi. Bet tik tol, kol kai kuriuos jo būdo ir charakterio bruožus atpažįstame savyje. Tačiau, negi išdrįsime tai prisipažinti...

Spektaklis keliavo per Lietuvą

Spektaklio premjera įvyko Palangos „Ramybės“ kultūros klube, jau daugiau kaip prieš metus. Vėliau jis buvo parodytas kituose Lietuvos miestuose.

Jaunojo režisieriaus debiutas buvo pastebėtas bei palankiai įvertintas ir teatro specialistų. 2009 balandį „Pamišėlio užrašai“ buvo parodyti tarptautiniame teatrų festivalyje „Faces without masks“ Makedonijojos sostinėje Skopjėje, o tų pačių metų spalį spektaklis pristatytas išrankiam Rusijos žiūrovui tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Solo“, Maskvoje.

Spektaklis tapo ne tik „šviežio režisieriaus“ diplominiu darbu, bet ir sėkmingais stojamaisiais egzaminais – T. Jašinskas šiuo metu tęsia profesines studijas Maskvos V.Mejerholdo teatro centro magistrantūroje. Vaidinimą palankiai sutiko įvairaus amžiaus, išsilavinimo ir net tautybių žiūrovai, tarsi patvirtindami, kad N.Gogolio kūryba nei kiek neprarado savo vertės.

Spektaklis klaipėdiečiams bus rodomas penktadienį, 18 val., Klaipėdos universitete.
 

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min