2012 08 24

Andrius Kubilius: ES po krizės turi tapti vieningesnė

Premjeras Andrius Kubilius sako, kad po ekonominės krizės Europos Sąjunga (ES) turėtų tapti vieningesnė ir stipresnė.
Andrius Kubilius
Andrius Kubilius / Andriaus Ufarto/BFL nuotr.

Taip jis komentavo Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrų ketvirtadienį išsakytą perspėjimą, kad Europoje kyla susiskaldymo grėsmė tarp šiaurės ir pietų.

„Šiaurės valstybės, įskaitant ir Baltijos valstybes, ir Vokietiją, ir Skandinaviją, per pastarojo laikotarpio pasaulinę ekonominę finansinę krizę tvarkėsi tikrai efektyviai, ir nepaisant, kad tikrai patyrėme daug ir skaudžių išbandymų, esame tikrai labai neblogai susitvarkę, tuo tarpu, kaip žinia, Pietuose tų problemų vis dar yra“, – penktadienį žurnalistams Vilniuje sakė A.Kubilius.

„Tai tiktai rodo, kad ES turi iš šitos krizės išeiti stipresnė, labiau vieninga. Ir būtų tikrai labai svarbu, kad tai, ką mes išmokome iš šitos krizės, ką išmokome apie finansų drausę ir finansų tvarkymąsi, kad tai taptų pamoka visai Europai“, – kalbėjo premjeras.

Baltijos šalių ir Vokietijos užsienio reikalų ministrai ketvirtadienį bendrame straipsnyje perspėjo, kad Europai kyla susiskaldymo tarp šiaurės ir pietų grėsmė, ir paragino siekti glaudesnio bendradarbiavimo fiskalinėje ir ekonominėje politikoje. Keturių ministrų bendrame straipsnyje teigiama, kad Europai „iššūkiu tampa ne tik euro zonos šalių ekonominiai sunkumai, bet ir gilėjantys nacionaliniai Europos ateities suvokimo skirtumai“.

Baltijos šalių okupaciją nulėmusio Molotovo-Ribentropo pakto dieną laišką paskelbę ministrai pasmerkė šį dokumentą, pabrėždami, kad pasidalijimą įtakų sferomis numatantis slaptas protokolas „atvėrė kelią neteisybės ir nežmoniškumo politikai, atnešusiai Europai katastrofiško masto nelaimę“.

Pasak A.Kubiliaus, ministrų laiškas rodo, kad Europa daugiau nebus dalijamasi įtakos zonomis.

„Iš tikrųjų vakar diena kaip tik buvo diena, kai Vokietijos ir Baltijos šalių ministrai – tai yra labai simboliška – prisiminė ir priminė visiems mums ir Molotovo – Ribentropo paktą, ir tai, kokias tragedijas patyrė Baltijos valstybės. Ir toks pareiškimas reiškia viena – kad tikrai tokių Molotovo – Ribentropo paktų nubrėžtų linijų daugiau Europoje tikrai nebus“, – sakė premjeras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Reklama
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Reklama
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Reklama
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius