Dabar populiaru
Publikuota: 2018 spalio 18d. 14:12

Antanas Guoga Vilniaus mero posto nesieks, T.Tomilinas sveikina sprendimą

Antanas Guoga ir Ramūnas Karbauskis
Sauliaus Čirbos nuotr. / Antanas Guoga ir Ramūnas Karbauskis

Europos Parlamento narys Antanas Guoga nutarė nedalyvauti Vilniaus miesto mero rinkimuose, nors pastaruoju metu intensyviai svarstė galimybę būti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatu.

„Rimtų svarstymų kandidatuoti į Vilniaus miesto merus būta, dėkoju į mane besikreipusiems ir pasitikėjimą man išsakiusiems LVŽS Vilniaus skyriaus nariams. Vis tik, manau, kad kaip miestiečiui pareigų pakanka ir savivaldos rinkimuose nei su partijomis, nei su komitetais nedalyvausiu“, – pranešime spaudai cituojamas A.Guoga.

Jis tikina, kad dabar daugiau nuveikti gali nedalyvaudamas vidaus politikoje.

Savivaldos rinkimuose nei su partijomis, nei su komitetais nedalyvausiu.

„Aš esu modernus politikas ir idėjų žmogus. Viską galiu padaryti dėl bendro tikslo. Dabar matau, kad kur kas daugiau miestui ir valstybei galiu duoti nedalyvaudamas kasdienėje vidaus politikoje. Tą jau kurį laiką kartojau“, – teigia jis.

Dar rugsėjo pabaigoje A.Guoga 15min kalbėjo kitaip. Tada jis tikino, kad variantas, jog jis taps LVŽS kandidatu į Vilniaus merus yra svarstytinas ir įmanomas, džiaugėsi, kad jo kandidatūra svarstoma.

„Labai normalu, kad mes kalbame. Ir aš manau, kad tas meras, kuris būtų keltas Vyriausybės narių, premjero, turėtų daugiausiai galimybių veikti vilniečių naudai. Tai, be abejo, reiktų svarstyti tokį variantą. Nes tu vis tiek galvoji, ar tu tikrai gali nuveikti daugiau negu dabartinė savivalda, ar tu turi geresnių ryšių su politikais, kurie priima labai svarbius sprendimus Vilniaus miestui. Ir taip atrodo šiai dienai, kad aš esu toje įtakos zonoje ir tikrai galiu būti vertingas, dėl to reikia labai rimtai tą svarstyti. Ir čia būtų toks asmeninis iššūkis, manau, kad ta politinė patirtis jau yra truputį susikaupusi ir tas variantas yra labai svarstytinas ir gal net įmanomas“, – tuomet sakė A.Guoga.

R.Karbauskis taip pat kalbėjo, kad A.Guoga būtų geresnis meras už Remigijų Šimašių.

V.Sinkevičius liks ministru

Vis dėlto LVŽS Vilniaus skyriaus pirmininkas Virginijus Sinkevičius 15min ketvirtadienį sakė jau anksčiau žinojęs, kad A.Guoga į rinkimus neis. Tačiau jis teigė, kad būtų buvę neetiška apie tai skelbti pirmiau, nei pats A.Guoga.

„Jis palaiko mus, mato galimybes dirbti toliau, bet dabar jis dėl įvairių aplinkybių nėra pasiruošęs dalyvauti rinkimuose“, – sakė V.Sinkevičius.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Virginijus Sinkevičius
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Virginijus Sinkevičius

Jis patvirtino, kad dalis LVŽS Vilniaus skyriaus kelia jo paties kandidatūrą, tačiau jis kandidatuoti į Vilniaus merus neketina.

„Aš nekeisiu savo nuomonės – man būtų tiesiog nesąžininga tiek prieš valstybės vadovus, kurie manimi pasitikėjo būnant tokio jauno amžiaus skirti į labai atsakingas pareigas, tiek prieš žmones, prieš bendruomenę, kuriai esu įsipareigojęs daug darbų padaryti“, – teigė V.Sinkevičius.

T.Tomilinas: buvo liūdna

Apie Vilniaus problemas pastaruoju metu aktyviai kalbėti yra pradėjęs Seimo narys Tomas Tomilinas. Socialiniuose tinkluose jis platina vaizdo įrašus, kuriuose kalba apie Vilniaus rūpesčius. Kad svarsto galimybę siekti Vilniaus mero posto jis yra sakęs dar kovo mėnesį.

Ketvirtadienį 15min T.Tominilas patvirtino, kad kelia savo kandidatūrą į Vilniaus merus LVŽS Vilniaus skyriaus rinkimuose. Tačiau, kiek ir kokių konkurentų turi, politikas sakė nežinantis.

Aš manau, kad labai logiškai pasielgė A.Guoga, nes jis pamatė, kad paramos turbūt didelės neturi. Galbūt – partijos vadovybėje, bet ne partijos viduje.

„Aš išsikėliau, o sprendžiu ne aš. Labai natūralu, kad aš išsikėliau jau pakankamai seniai, o sprendimas bus, kai jis bus. Šiandien yra ta diena, kai kandidatai gali baigti išsikelti. Jeigu partija nuspręs, taip, aš dalyvausiu. Aš pateikiau savo programą, matymą ir tai labai susiję su tuo, ką aš darau Seime, tai nuoseklu“, – sakė jis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Tomilinas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Tomas Tomilinas

T.Tomilinas pripažino, kad jam buvo nesmagu klausyti partijos lyderio R.Karbauskio pagyrų A.Guogai, tačiau jis tikino, kad partijos lyderio pozicija skyrėsi nuo skyriaus nuomonės, todėl A.Guogos pasitraukimas esąs visiškai suprantamas.

„Pakankamai liūdna buvo man (klausyti R.Karbauskio pasisakymų apie A.Guogą – aut. past.). Aš nesu tikras, kad R.Karbauskis žino, koks būtų A.Guoga meras ir ar tikrai domėjosi jo programa Vilniui. Taip, mes diskutuojame, dar turime laiko apsispręsti. Aš manau, kad labai logiškai pasielgė A.Guoga, nes jis pamatė, kad paramos turbūt didelės neturi. Galbūt – partijos vadovybėje, bet ne partijos viduje. Labai natūralus sprendimas, aš jį suprantu, palaikau ir, man atrodo, kad LVŽS liberalų partija pavadinti negalima, kad ir ką darytum, turėtum savo pažiūras priderinti prie mūsų kolektyvo. Jei jam tai nepriimtina, natūralu, jis nedalyvauja. Man atrodo, tai visai sveika visom prasmėm“, – A.Guogos sprendimą vertino Seimo narys T.Tomilinas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min