Dabar populiaru
Publikuota: 2020 rugpjūčio 1d. 18:28

Apdovanojimai Bernardui Aleknavičiui – be žiedo ir fanfarų

Bernardas Aleknavičius per apdovanojimų ceremoniją
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Bernardas Aleknavičius per apdovanojimų ceremoniją

Šeštadienį Klaipėdai minint 768-ąjį gimtadienį pagerbtas ir naujasis kultūros magistras – kraštotyrininkas Bernardas Aleknavičius. Kukliai ir be prabangaus žiedo – taip, kaip ir pageidavo laureatas. Pirmą kartą apdovanojimų istorijoje nebuvo kaldintas žiedas laureatui.

Tykiame I.Simonaitytės bibliotekos kiemelyje, tarp bičiulių ir bendražygių, nuo molberto žvelgiant pačiai rašytojai Ievai Simonaitytei, skambant šišioniškių tarmei – taip pagerbtas laureatas B.Aleknavičius.

Netrukus devyniasdešimtmetį švęsiantis B.Aleknavičius savo gyvenime sutiko Mažosios Lietuvos rašytoją Ievą Simonaitytę, nagrinėjo jos gyvenimą. Ne veltui apdovanojimams ir pasirinkta jos vardo biblioteka.

Kristijoną Donelaitį, Vydūną, I.Simonaitytę, Adomą Braką ir Mažosios Lietuvos kraštą aprašęs B.Aleknavičius į pasaulį išleido 30 knygų.

„Žaviuosi jo kruopštumu ir darbštumu. Jis tikras Vydūno sekėjas pagal esmę. Būdamas zanavyku, atsikėlęs gyventi į Mažąją Lietuvą, atidavė duoklę mūsų kraštui. Jis mums atskleidė Kristijoną Donelaitį, Vydūną vaizdais, paryškino jų žodžius. Ištyrinėjo didžiosios ir Mažosios Lietuvos susijungimą“, – apie šių metų laureatą kalbėjo leidėjas Antanas Stanevičius.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bernardo Aleknavičiaus įamžinta Ieva Simonaitytė
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bernardo Aleknavičiaus įamžinta Ieva Simonaitytė

„Ačiū likimui, kad esate čia, kad teko pažinti. Jūs esate vertas kitos ložės, ten kur Donelaitis, kur Vydūnas“, – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Pats laureatas B.Aleknavičius dėkojo visiems už skirtą dėmesį, ir priminė tradiciją kiekvieną pirmąją metų dieną susitikti K.Donelaičio aikštėje ir pagerbti lietuvių literatūros pradininką.

Tradiciškai laureatų pagerbimo ceremonija vykdavo piliavietėje, kur buvo įteikiamas auksinis žiedas, pagamintas pagal piliavietėje rasto papuošalo pavyzdį. Manoma, kad žiedas, saugomas Pilies muziejuje, galėjo priklausyti kryžiuočių ordino magistrui. Atsisakydamas žiedo jis išreiškė savo poziciją į kryžiuočius ir jų veiklą mūsų krašte, santykį su vietos gyventojais.

Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bernardo Aleknavičiaus apdovanojimų ceremonija
Aurelijos Jašinskienės/15min.lt nuotr./Bernardo Aleknavičiaus apdovanojimų ceremonija

B.Aleknavičiui 2011-aisiais buvo suteiktas Klaipėdos garbės piliečio vardas, I.Simonaitytės, Vyriausybės premijos.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min