Dabar populiaru
Publikuota: 2011 sausio 15d. 10:27

Apdovanotas Kauno metų menininkas Jūratis Zalensas

Dailininką ir skulptorių Jūratį Zalensą aplankęs Kauno meras Andrius Kupčinskas įteikė Kauno metų menininko titulo laimėtojui priklausančias dovanas.
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Dailininką ir skulptorių Jūratį Zalensą aplankęs Kauno meras Andrius Kupčinskas įteikė Kauno metų menininko titulo laimėtojui priklausančias dovanas.

Penktadienį skulptoriaus ir tapytojo Jūračio Zalenso namai buvo pilni žmonių. Kauno valdžios ir vieno miesto dienraščio atstovai jam įteikė dovanas, tarp kurių – 3000 litų dovanų čekis tapybos reikmenims įsigyti galerijoje „Meno parkas“.

Įvertinimo ir svečių dailininkas J.Zalensas sulaukė, nes pernai buvo išrinktas Kauno metų menininku. Iš viso į Kauno metų menininko titulą pretendavo 10 kauniečių ir vienas visuomeninis judėjimas. Už jiems labiausiai patikusį menininką balsavo portalo kaunodiena.lt skaitytojai.

Kauno metų menininko titulą 58-erių metų dailininkas pateko po vasarą savo sode surengtos parodos. Ji ženklina dailininko sugrįžimą į tapybą.

Prieš šešerius metus patirta sudėtinga širdies kraujagyslių operacija, ją lydėjęs insultas ir trys mėnesiai komos prikaustė dailininką prie neįgaliųjų vežimėlio. Nuo to laiko Eigulių mikrorajone gyvenantis J.Zalensas nevaikšto, iš namų neišeina, mažai bendrauja. Telieka vežimėlis ir sodas prie privataus namelio.

Sužinojęs, kad atsidūrė tarp kandidatų į metų menininko titulą, J.Zalensas džiaugėsi, jog nėra pamirštas. Kelerius metus po insulto dailininkas visiškai netapė, tačiau dabar jau dirba ir planuoja surengti antrą tapybos parodą savo sode.

Dailininko kambaryje pastatytas molbertas. Pasak J.Zalenso, prie jo su vežimėliu privažiuoja tada, kai jaučiasi geriau ir nori savo mintis išreikšti drobėje. Atvykusiems svečiams dailininkas parodė paskutinius darbus, padėkojo už dovanas ir sveikinimus.

Dailininką globoja jo uošvė Elena Palšauskienė, kuri turi savo namus kaime, norėtų ten gyventi, bet supranta, kad be jos J.Zalensas negalėtų susitvarkyti savo buities.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

26:48
01:44
23:52

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min