Dabar populiaru
Publikuota: 2014 sausio 3d. 17:37

Lietuvą pasaulyje labiausiai garsino Rūta Meilutytė, Martynas Levickis, broliai Vizbarai

Prezidentė Dalia Grybauskaitė apdovanojo „Globalios Lietuvos apdovanojimų“ nugalėtojus 2014 m. sausio 03 d.
R.Dačkaus/Prezidento kanceliarija nuotr. / Prezidentė Dalia Grybauskaitė su „Globalios Lietuvos“ apdovanojimų laureatais

Penktadienį prezidentūroje įteikti „Globalios Lietuvos“ apdovanojimai, kurių metu pagerbti iškiliausi pasaulio lietuviai. Laureatais tapo kardinolas Audrys Juozas Bačkis, plaukikė Rūta Meilutytė, akordeonistas Martynas Levickis, „Investuok Lietuvoje“ vadovė Milda Dargužaitė, verslininkės Angelė Kavak ir Cynthia J.Pasky, verslininkais tapę mokslininkai Kristijonas, Augustinas bei Dominykas Vizbarai, vertėjas, dokumentinių filmų autorius Jonas Ohmanas ir medikas Josephas Pressas.

Apdovanjimus įteikė prezidentė Dalia Grybauskaitė. Apdovanojimams buvo nominuoti 43 asmenys iš 13 pasaulio šalių, Lietuvą garsinantys kultūros, sporto, mokslo ir verslo srityse.

„Jūsų darbai kuria veržlios, modernios ir stiprios Lietuvos įvaizdį, įkvepia mus tikėti savo šalimi ir stengtis dėl jos ateities. Esate puikus pavyzdys, kiek daug galima pasiekti, jeigu turi tikslą, tiki savo jėgomis ir stengiesi savo valstybės vardan", – sakė Lietuvos vadovė.

Pasak prezidentės, globalūs ryšiai, pasaulio lietuvių susibūrimai gali sukurti konkurencinį pranašumą ir papildomą pridėtinę vertę visai Lietuvai. Valstybės vadovė pabrėžė, kad šių žmonių sėkmės istorijos – tai Lietuvos įvertinimas visame pasaulyje.

Vertinimo komisijos pirmininkas Vladas Lašas, kreipdamasis į susirinkusiuosius, prisiminė neseniai mūsų šalyje viešėjusio lietuvių kilmės kino režisieriaus Roberto Zemeckio filmų pavadinimuose skambančią frazę „Atgal į ateitį“.

„R.Zemeckis taip pat yra pasaulio lietuvis. Prieš kelis mėnesius jis atvažiavo ir buvo sužavėtas Lietuvos. Prisimindami šią frazę turime žiūrėti į ateitį ir dešimteriopai didinti pasiekimus“ , – sakė V.Lašas.

Apdovanojimas už gyvenimo nuopelnus

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius įteikė apdovanojimą už gyvenimo nuopelnus: „Didžiulė garbė būti šioje salėje, kurioje jaučiasi didelė jėga. Tai žmogus, savo tėvynėje radęs šaltinį atgaivinti jėgas. Kardinolas Audrys Juozas Bačkis dalyvavo atkuriant Lietuvos santykius su Vatikanu, padėjo atkurti Vilniaus kunigų seminarijos veiklą, atidaryti valgyklas neturtingiesiems“, – vardijo kardinolo nuopelnus ministras.

Pirmą kartą Lietuvoje apsilankiau 1993 m. Galima įvertinti, kur esame dabar ir kur buvome tada, – sakė C.J.Pasky.

Už eksporto skatinimą apdovanota JAV gyvenanti verslininkė A.Kavak. Jos dėka šiuo metu į JAV importuojama per tūkstantį rūšių lietuviškų prekių. Paklausta, ko palinkėtų Lietuvai, A.Kavak sakė: „Reikėtų pradėti nuo lietuvių psichologijos. Dėl okupacijos ir priespaudos nuslopo žmonių iniciatyva. Jie bijo. Abejoja, ar ten pirks. Tikrai pirktų, tik reikia nebijoti.“

Už investicijų pritraukimą apdovanota C.J.Pasky, kuri padėjo į Lietuvą pakviesti pasaulinius finansų sektoriaus, informacinių technologijų milžinus. „Pirmą kartą Lietuvoje apsilankiau 1993 m. Galima įvertinti, kur esame dabar ir kur buvome tada“, – sakė laureatė.

Unikali brolių idėja

Už inovatyvią idėją Lietuvai apdovanoti Kristijonas, Augustinas ir Dominykas Vizbarai. Jų įkurta įmonė „Brolis Semiconductor“ jau sudomino investuotojus iš įvairių pasaulio šalių. „Mūsų sėkmės istoriją pakartoti tikrai įmanoma. Lietuva yra teisingame kelyje. Turime stiprias mokslo įstaigas, galimybę žinių semtis užsienyje, gauti Europos Sąjungos paramą“, – teigė laureatai.

Norėčiau palinkėti atkaklumo ir atstovauti Lietuvai ne tik sporto rungtyse, bet ir už jų ribų, – sakė R.Meilutytė.

Už Lietuvos vardo garsinimą Pasaulio lietuvio apdovanojimas atiteko akordeonininkui M.Levickiui. Vietoj sveikinimo kalbos jis pagrojo savo paties aranžuotą lietuvių liaudies dainą.

Už jaunimo lyderystės skatinimą apdovanota VšĮ „Investuok Lietuvoje“ vadovė M.Dargužaitė.

Lietuvos draugo vardo nusipelnė švedų vertėjas jau daugiau nei dešimtmetį gyvenantis skirtingose Baltijos šalyse J.Ohmanas. Jis į švedų kalbą išvertė Sigito Parulskio, Jurgos Ivanauskaitės, partizanų vado Juozo Lukšos-Daumanto knygas. J.Ohmanas susirinkusiuosius pralinksmino prisiminęs, jog jo pažintis su Lietuva prasidėjo 1996 m. naktiniame klube Lenkijoje.

Mažiausia staigmena tapo jaunojo globalios Lietuvos talento nominacija. Čia nugalėjo plaukikė R.Meilutytė. „Norėčiau palinkėti atkaklumo ir atstovauti Lietuvai ne tik sporto rungtyse, bet ir už jų ribų“, – sakė ji.

Už patirties sklaidą apdovanotas Izraelio medikas J.Pressas, kuris ne tik padėjo Lietuvos medikams tobulinti savo žinias, tačiau ir organizavo vaikų iš Lietuvos gydymą moderniausiose Izraelio gydymo įstaigose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min