Dabar populiaru
Publikuota: 2009 kovo 9d. 16:26

Apeliacinis teismas sumažino į JAV išvežtoms seserims priteistos neturtinės žalos dydžius

Lietuvos apeliacinis teismas
Andriaus Vaitkevičiaus / 15min nuotr. / Lietuvos apeliacinis teismas

Lietuvos apeliacinis teismas sumažino į JAV išvežtoms, o vėliau iš JAV atgal į Lietuvą grąžintoms seserims V. R. ir S. R. priteistas sumas neturtinei žalai atlyginti.

Kaip informuoja Apeliacinio teismo atstov4 spaudai, vietoj anksčiau priteistų 200 tūkst. ir 150 tūkst. litų merginos gaus atitinkamai po 130 tūkst. ir 80 tūkst. litų.

Apeliacinio teismo kolegijos sprendimu priteista neturtinė žala sumažinta atsižvelgiant į valstybės turtinę ir ekonominę padėtį bei atsižvelgiant į teismų praktiką priteisiant sumas neturtinei žalai atlyginti.

Teismas pripažino, kad seserys buvo išvežtos į JAV ne mokymosi, o įvaikinimo tikslais vykdant privataus fondo programą.

1996 metais mergaites iš Šiaulių vaikų globos namų „Šaltinis“ dvejiems metams buvo išvežtos į JAV leidus Vaiko teisių apsaugos tarnybai. Tuo metu jų motina Panevėžio pataisos namuose atliko bausmę.

Mergaičių motinai pareikalavus 2005 metais dukros buvo grąžintos į Lietuvą. Pamiršusios gimtąją kalbą seserys sunkiai prisitaikė prie naujos aplinkos, vienai jų prireikė psichiatrų pagalbos. Ieškinį jos pateikė Lietuvos valstybei ir tretiesiems asmenims ir prašė priteisti po pusę milijono litų kiekvienai už išsiuntimą į JAV ir padarytą žalą.

Dabar jau merginos teigia, kad Lietuvos institucijos nepadarė nieko, kad būtų apgintos jų teisės, o įvaikinimo, vaikų išvežimo į JAV ir grąžinimo iš JAV procedūros buvo netinkamai atliktos.

Praėjusių metų rugsėjį Šiaulių apygardos teismas iš dalies patenkino seserų ieškinius ir priteisė vienai 150, kitai – 200 tūkst. litų neturtinei žalai atlyginti. Teismas konstatavo, kad valstybės institucijos nerealizavo savo teisių ir pareigų, nesirūpino ieškovių sugrįžimo laiku į Lietuvą, nors mergaičių motina dar 1999 metais atšaukė savo sutikimą dėl seserų įvaikinimo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

00:44
00:10
24:14

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie 15min