Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 28d. 08:05

Apie grąžintas rinkimų skolas VRK pranešė tik V.Tomaševskis

Kandidatų į Respublikos Prezidentus debatai
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Kandidatų į Respublikos Prezidentus debatai

Šeši iš devynių prezidento rinkimuose dalyvavusių kandidatų rinkimus baigė su skolomis. Praėjus penkiems mėnesiams po rinkimų grąžinęs skolas Vyriausiajai rinkimų komisijai iš jų vienintelis pranešė Lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas, europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis. Prezidentu išrinktas Gitanas Nausėda rinkimus baigė su didžiausia skola, tačiau kol kas VRK neturi jokios informacijos, kaip jam sekasi skolas grąžinti.

VRK duomenimis, su skolomis rinkimus baigė šeši iš devynių kandidatų prezidento rinkimuose.

Didžiausia skola – per 39 tūkst. eurų – slegia G.Nausėdos pečius. Ataskaitos duomenimis, visa ši skola – už politinę reklamą televizijoje.

Mažiausia – 48 eurų – našta liko N.Puteikiui. Jis skolingas liko savo pagalbininkams.

Vienintelis V.Tomaševskis po rinkimų likęs skolingas beveik 764 eurus šią skolą jau grąžino ir apie tai, kaip numato įstatymai, pranešė VRK.

„Šiuo metu tik V.Tomaševskis yra informavęs, kad padengė 2019 m. Respublikos Prezidento rinkimų politinės kampanijos skolos įsipareigojimus“, – 15min šią savaitę pranešė VRK Politinių partijų ir politinių kampanijų finansavimo kontrolės skyriaus vedėja Lina Petronienė.

Kiti kandidatai skoloms grąžinti turi laiko. Jas padengti privaloma tik iš asmeninių lėšų.

G.Nausėda ir Arvydas Juozaitis yra teigę, kad skolas ketina grąžinti iki metų pabaigos. Tiesa, pastarajam skolos sekasi atsikratyti sunkiai.

15min rašė kad judėjimo „Lietuva yra čia“ valdyba buvo be užuolankų pareikalavusi, kad A.Juozaičio skolą televizijai LNK grąžintų jo rinkimų štabe dirbę pagalbininkai. Pats A.Juozaitis neslepia, kad skolą grąžina ne iš savo pajamų, o padedamas „geradarių“. Kas jie – nežinia.

Nedaug apie skolos grąžinimą kalba ir prezidento rinkimus laimėjęs G.Nausėda. Per šimtadienio proga surengtą spaudos konferenciją jis žurnalistus tikino, kad turi iš ko skolas padengti.

„Rinkimų skolų dar negrąžinau, tai pagal grafiką turiu padaryti iki metų galo, jei neklystu, iki Kalėdų. Tai tikrai padarysiu, nes matau visas galimybes tai padaryti“, – sakė jis.

Rugsėjo pabaigoje G.Nausėdos atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis aiškino, kad įstatymas nenumato konkretaus termino, per kurį reikia apmokėti visas kampanijos laikotarpiu paslaugų teikėjų pateiktas sąskaitas.

„Atliekant sutartus mokėjimus ši dalis nuosekliai mažėja“, – patikino A.Bubnelis, tačiau neatskleidė, kokia dalis skolos jau grąžinta ir kiek dar liko sumokėti.

To A.Bubnelis nepadarė ir paprašytas pakartotinai.

Įstatymai numato, kad po rinkimų kampanijos likusias skolas politinės kampanijos dalyviai turi padengti iš savo kišenės.

Teisės aktuose politinės kampanijos dalyvių skolų sumokėjimo terminai nėra numatyti.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min