Dabar populiaru
Publikuota: 2018 birželio 16d. 20:47

Aplink Vilniaus mokyklą tveriama tvora papiktino gyventojus: negalėsime praeiti

Aplink Vilniaus Sausio 13-osios mokyklą tveriama tvora
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Aplink Vilniaus Sausio 13-osios mokyklą tveriama tvora

Aplink Vilniaus Sausio 13-osios mokyklą tveriama tvora. Mokykla tvirtina besirūpinanti mokinių saugumu. Tačiau šie darbai patinka ne visiems. Bent dalis aplinkinių gyventojų net skelbimus ėmė klijuoti, kviesdami kaimynus rašyti skundus – esą kitaip jiems bus apribotas patekimas į šalia esantį darželį ir Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį. Tačiau gali būti, kad žmonės piktinasi visai dėl kitko.

Ragina skųstis

„Gerbiami gyventojai! Sausio 13-osios mokykla pradėjo tverti 1,8 m aukščio tvorą, kuri labai apsunkins kaimynystėje gyvenančių žmonių gyvenimą, nes apribos žmonių laisvę vaikščioti šalia mokyklos esančiais šaligatviais ir takais“, – tokie skelbimai atsirado aplink Sausio 13-osios mokyklą Lazdynuose.

Šiame skelbime rašoma, kad tvoros neva apribos patekimą į lopšelį-darželį „Rytas“, kadangi jį pasiekti bus galima tik per Architektų g. 164 namo kiemą. Be to, esą žmonės nebegalės laisvai naudotis stadionu ir šalia jo esančiomis krepšinio, futbolo aikštelėmis. O kur dar galimybė pasiekti Karoliniškių kraštovaizdžio draustinį – šaligatvis prie mokyklos bus užtvertas.

„Tvoroj numatyti tik vieni vartai prieš įėjimą į mokyklą, kuriuos kontroliuos mokykla. Visa kita tvoros dalis bus AKLINA. Šios tvoros statybai yra išduotas leidimas, o tai reiškia, kad jei gyventojai neprotestuos ir neskųs šios tvoros statybos – ji bus pastatyta ir gyvensime šalia kalėjimo su aklina tvora! Svarbu tai, kad tvoros statybos projektas nebuvo derintas su bendruomene ir niekas nepaklausė, ar bendruomenei tokia tvora tinka!“ – piktinamasi skelbime.

Ši tvora nebus pirmoji, aptvėrusi Vilniaus švietimo įstaigą, tad toks gyventojų pasipiktinimas stebina – dauguma sostinės mokyklų ir darželių (ypač pastarųjų) turi tvoras, kurios statomos dėl to, kad įstaigose būtų saugiau.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aplink Vilniaus Sausio 13-osios mokyklą tveriama tvora
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aplink Vilniaus Sausio 13-osios mokyklą tveriama tvora

Statė automobilius

Vilniaus savivaldybėje spėjama, kad didžiausias pasipiktinimas galėjęs kilti visai ne dėl praėjimo link darželio ar draustinio. Kai kurie gyventojai mokyklos teritorijoje esančioje aikštelėje statė savo automobilius, o aptvėrus tos galimybės neteks.

Mes rūpinamės vaikų saugumu, nes šitą mokyklą lanko net priešmokyklinukai. Gyventojams tvora tikrai nepakenks, nes stadionas visada bus atviras, – sakė A.Kovalevskaja.

Mokykla savo interneto svetainėje paskelbė, kad teritorija aptveriama pagal patvirtintą ir suderintą projektą „Tvoros Architektų g. 166, Vilniuje, statybos projektas“. „Teritorijos aptvėrimo tikslas – užtikrinti mokinių saugumą. Pažymime, kad aptverta teritorija netaps kliūtimi aplinkiniams gyventojams naudotis sporto aikštynu“, – tikina mokyklos administracija.

Tą patį kartoja ir Vilniaus savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamento vadovė Alina Kovalevskaja. Jos teigimu, departamentas apie darbus buvo informuotas, savivaldybė tam skyrė dalį lėšų, prisidėjo ir pati mokykla.

Apie tai, kad mokyklos turi užtikrinti savo mokiniams „sveiką ir saugią aplinką, užkertančią kelią bet kokioms smurto, prievartos apraiškoms ir žalingiems įpročiams“, kalbama ir Vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatyme. Tvora – viena iš galimybių apsisaugoti.

Stadiono nerakins

„Tvorą buvo suplanuota pastatyti jau seniai, nes mes rūpinamės savo įstaigomis, jų gerove ir vaikų saugumu, nes šitą mokyklą lanko vaikai nuo pirmos klasės, net priešmokyklinukai. Ta įstaiga turi būti aptverta. Gyventojams tvora tikrai nepakenks, nes stadionas visada bus atviras, galės įeiti ir išeiti per vartelius, niekas nesikeičia“, – tikino A.Kovalevskaja.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aplink Vilniaus Sausio 13-osios mokyklą tveriama tvora
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aplink Vilniaus Sausio 13-osios mokyklą tveriama tvora

Ji teigė, kad vasarą net ir mokyklų sporto salėmis naudotis galima gyventojams, todėl ir stadiono bei sporto aikštyno tikrai niekas neužrakins.

„Mokyklos teritorijoje buvo pasodinti ąžuoliukai, juos kažkas nulaužė. Tvora padės apsaugoti ir neseniai renovuotą mokyklos pastatą nuo viešosios tvarkos pažeidėjų. Planuojama, kad, užtvėrus teritoriją, mokykla galės įrengti papildomas erdves ir ugdymo procesui, ir kokybiškam bendruomenės laisvalaikiui“, – kalbėjo direktorė.

Vilniaus mieste aptvertų mokyklų yra ne viena. O tvoros aplink vaikų darželius, pasak A.Kovalevskajos, yra vienas iš prioritetinių savivaldybės darbų, svarstoma šiam dalykui skirti daugiau lėšų iš biudžeto. Tvora aplink Sausio 13-osios mokyklą planuota jau pernai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

01:28
15:57

Esports namai

URBAN˙/

Metas ruošti automobilį

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie 15min