15min be reklamos
2020 02 21, 10:47

Aplinkosaugininkų profsąjunga stojo ginti V.Laukio: kritikuoja ministrą, žada protestus

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) vadovą iš pareigų pašalinti siekiantis aplinkos ministras Kęstutis Mažeika taip dangsto savo paties neveiksnumą ir ieško kaltųjų, teigia aplinkosaugininkų profsąjunga.
Vaidas Laukys
Vaidas Laukys / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Atrodo, kad ministras supanikavo ir vietoj to, kad vyktų konstruktyvus darbų tęstinumas, jis ėmėsi destrukcijos, kaltųjų paieškos“, – penktadienį išplatintame pranešime cituojamas Lietuvos Aplinkos apsaugos sistemos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas, Utenos aplinkos apsaugos inspekcijos viršininkas Eimantas Puodžiukas.

Trečiadienį LRT radijui ministras K.Mažeika teigė, kad Aplinkos apaugos departamento vadovo Vaido Laukio veiklos vertinimas yra neigiamas. Jis sakė siūlantis V.Laukiui pasitraukti į žemesnes pareigas. Departamento vadovui siūlomos vyriausiojo specialisto pareigos.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kęstutis Mažeika

„Tokį ministro žingsnį reikia vertinti kaip požymį, kad aplinkos ministerija ir jos vadovas yra neveiksnūs spręsti šiuo metu aplinkos apsaugos sistemoje susidariusių problemų“, – teigia aplinkosaugininkų profsąjungos vadovas.

Anot jo, tokiu elgesiu ministras „tik griauna AAD pradėtą aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemos pertvarką, kurią, beje, pradėjo ir sėkmingai įgyvendina dabartinis AAD vadovas“.

Profsąjungos pirmininkas pažymi, kad V.Laukys ėmėsi pertvarkų neturėdamas jokio politikų ir ministerijos palaikymo.

„(...) Už dabartinę situaciją aplinkos apsaugos srityje visų pirma yra atsakingas ministras, o visi dabar vykstantys procesai yra jo ir jo komandos neveiklumo pasekmė“, – sakė E.Puodžiukas.

Profesinė sąjunga teigia nesitaikysianti su tokiu ministro elgesiu ir bandymais ministerijos neveikimo pasekmes permesti žemesnio rango vadovo atsakomybei.

Taip pat žada teikti rezoliuciją Prezidentūrai, Seimui, Vyriausybei, kuria reikalaus suteikti AAD vadovybei reikiamus įrankius ir išteklius, galimybę tęsti jau pradėtą pertvarką.

Anot profsąjungos, ministerija taip pat privalo nustatyti savo pavaldžioms įstaigoms aiškius prioritetus ir užduotis, išgryninti jų funkcijas.

„Dokumente kalbama ir apie būtinybę sukurti vieningą aplinkos apsaugos valstybės kontrolę duomenų bazę, kuri aplinkosaugininkų darbą padarytų žymiai efektyvesniu“, – teigia profsąjunga.

Anot profesinės sąjungos, jei į jos nuomonę nebus atsižvelgta, žadama rengti protesto akcijas prie Aplinkos ministerijos, Seimo ir Vyriausybės.

Pats V.Laukys, atsakydamas į ministro kritiką, šią savaitę pareiškė neketinantis užsiimti politikavimu.

„Noriu aiškiai ir tvirtai pasakyti, kad neketinu užsiimti politikavimu, nes esu valstybės tarnautojas. Ėjau į šias pareigas per patį pokyčių aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės sistemoje įkarštį“, – BNS ketvirtadienį atsiųstame komentare teigė V.Laukys.

Kritikos Aplinkos apsaugos departamentas ir jo vadovas susilaukė po „Ekologistikos“ gaisro Alytuje ir „Grigeo Klaipėda“ galimos taršos į Kuršių marias skandalų.

„Ekologistikos“ byloje šiuo metu įtariamai pareikšti dviem Alytaus aplinkosaugininkėms.

Be kita ko, šiuo metu Panevėžio apskrities policija pradėjusi tyrimą dėl galimo pareigų neatlikimo dėl sausio pradžioje sumedžiotos stumbrės.

Policija ketina vertinti aplinkosaugininkų veiksmus, gavus Aplinkos apsaugos departamento duomenų, kad Panevėžio aplinkosaugininkai galėjo aplaidžiai atlikti tyrimą dėl nušautos stumbrės.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Periodontitas: simptomai ir faktai, kodėl nereikia bijoti jo gydymo
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Parašykite atsiliepimą apie 15min