-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 10 28

Ar A.Sacharukas ir L.Karalius bus pašalinti iš Seimo, paaiškės lapkričio viduryje

Seimo „krikščionių“ Aleksandro Sacharuko ir Lino Karaliaus apkaltos byla kitą savaitę grįš į parlamentą. Iki lapkričio vidurio turėtų paaiškėti, ar šiedu Konstituciją šiurkščiai pažeidę politikai neteks Seimo narių mandatų.
Linas Karalius ir Aleksandras Sacharukas
Linas Karalius ir Aleksandras Sacharukas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Po to, kai Konstituticinis teismas (KT) trečiadienį paskelbė nutaręs, jog A.Sacharukas ir L.Karalius tam tikrais savo veiksmais sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją, prasidėjo paskutinis apkaltos proceso etapas. Dabar KT išvada bus paskelbta „Valstybės žiniose“, tuomet ji bus laikoma oficialiai įsigaliojusia. Vėliau apkaltos mechanizmas įsisuks Seime.

Kaip naujienų portalui 15min.lt sakė Seimo pirmininkės Irenos Degutienės atstovas spaudai Juozas Ruzgys, artimiausiame Seimo posėdyje, kitą ketvirtadienį parlamento vadovė perskaitys parlamentarams KT nutarimą.  Tuomet turi būti ne anksčiau nei po savaitės paskirta data, kada vyks specialusis Seimo posėdis, kuriame parlamentarai balsuos ar pašalinti iš Seimo savo kolegas, taigi tai įvyks ne anksčiau nei lapkričio 11 dieną. Nors paprastai parlamento posėdžiai vyksta antradieniais ir ketvirtadieniais, balsavimas dėl mandatų atėmimo gali įvykti bet kurią savaitės dieną – tą, kuri pasirinks Seimas.

Krikčionių frakcijos nariai neteks parlamentarų mandatų, jeigu už tai balsuos bent 85 parlamentarai.

Atkreipiamas dėmesys, kad KT išvada nediskutuojama, remiamasi Teismo sprendimuose nustatytais faktais ir pateikta jų juridine kvalifikacija, o šių klausimų tyrimas neatliekamas.Apie būsimą posėdį bus raštu informuoti Seimo nariai, kuriems gresia mandatų netekimas. Prieš balsavimą dėl mandatų atėmimo L.Karalius ir A.Sacharukas arba jų advokatai galės pateikti įrodymų, turinčių reikšmės sprendžiant konstitucinės atsakomybės klausimą. Tačiau KT nutarimas yra nekvestionuojamas.

„Atkreipiamas dėmesys, kad KT išvada nediskutuojama, remiamasi Teismo sprendimuose nustatytais faktais ir pateikta jų juridine kvalifikacija, o šių klausimų tyrimas neatliekamas“, – pabrėžė J.Ruzgys.

KT trečiadienį paskelbė, kad A.Sacharukas,  sausio 14 ir 19 d. Seimo plenariniuose posėdžiuose naudojęsis Seimo nario L.Karaliaus pažymėjimu ir 8 kartus sąmoningai balsavęs už jį priimant įstatymus bei kitus Seimo aktus, šiurkščiai pažeidė Konstituciją ir sulaužė priesaiką. Teismas taip pat konstatavo, kad „L.Karaliaus veiksmai – išvykimas į užsienio kelionę ir dėl to nedalyvavimas be pateisinamos priežasties 2010 m. sausio 13, 14, 19, 20, 21 d. vykusiuose Seimo plenariniuose posėdžiuose, 2010 m. sausio 15, 20 d. vykusiuose Seimo Sveikatos reikalų komiteto posėdžiuose, prieštarauja Konstitucijai.“ Anot KT, šiais veiksmais L.Karalius sulaužė Seimo nario priesaiką ir šiurkščiai pažeidė Konstituciją. 
 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Užsisakykite 15min naujienlaiškius