Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2013 06 27 /14:40

Areštinių skaičius Lietuvoje mažėja, jose laikomų asmenų sąlygos gerėja

Per kelis pastaruosius metus ženkliai sumažintas areštinių skaičius, o sutaupytos lėšos skirtos esamoms areštinėms renovuoti ir atnaujinti.
Areštinė
Areštinė / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Policijos departamentas praneša, kad iki 2008 metų šalyje veikė 46 policijos areštinės, kuriose buvo 1 tūkst. 110 vietų laikomiems asmenims. Šiuo metu Lietuvoje veikia 25 policijos areštinės, kuriose yra 850 vietų, skirtų laikomiems asmenims.

Iš 46 policijos areštinių tik 10 pasižymėjo geromis laikymo ir darbuotojų darbo sąlygomis. Kitos policijos areštinės reikalavo rekonstravimo ir modernizavimo, jose sąlygos buvo patenkinamos arba blogos. Daugelyje policijos areštinių nebuvo lovų, dušų, pasimatymo kambarių, pasivaikščiojimo kiemų, keletas policijos areštinių neturėjo net kamerose įrengtų sanitarinių mazgų (WC). Atsižvelgiant į areštinių būklę ir didelius finansinius poreikius areštinėms išlaikyti, nuspręsta pertvarkyti šalies policijos areštinių tinklą, tuo pačiu sumažinti policijos areštinių skaičių šalyje.

2009 m. patvirtinta Policijos areštinių veiklos optimizavimo 2009–2015 m. programa. Programos paskirtis – nustatyti optimalų teritorinių policijos įstaigų ir jų struktūrinių padalinių areštinių skaičių, sukurti efektyviai veiksiantį policijos areštinių tinklą ir siekti racionaliau panaudoti policijos pajėgas bei lėšas, skiriamas policijos areštinėms remontuoti, rekonstruoti ar renovuoti ir jose laikomiems asmenims išlaikyti.

Mažinamas areštinių skaičius Lietuvoje

Policijos areštinių veiklos optimizavimo programa sėkmingai įgyvendinama. Iki šios dienos jau uždaryta 21 policijos areštinė, t.y. visos planuotos. Šalyje iš 46 policijos areštinių liko veikti 25. Policijos įstaigų, kuriose buvo uždarytos areštinės, žinioje esantys asmenys yra uždaromi į artimiausias likusias veikti policijos areštines. Dauguma uždarytų policijos areštinių buvo patenkinamos arba blogos padėties, todėl šalies areštinių ir asmenų laikymo sąlygos ženkliai pagerėjo. Dauguma likusių veikti policijos areštinių pagal programą numatytos renovuoti ar rekonstruoti. Šie darbai vykdomi kasmet.

Įgyvendinant minėtą programą taip pat pastatytos 3 naujos policijos areštinės (Elektrėnuose, Anykščiuose, Kaune). 4 areštinės rekonstruotos arba suremontuotos (Švenčionyse, Panevėžyje, Marijampolėje, Visagine). Šiuo metu projektuojamos arba jau suprojektuotos dar 3 policijos areštinės (Vilniuje, Klaipėdoje, Šiauliuose). Prasčiausios asmenų laikymo sąlygos yra Vilniaus ir Klaipėdos miestų areštinėse.

Asmenų laikymo sąlygos areštinėse pagerėjo

Nuo 2000 m. kas ketverius metus šalies policijos areštines inspektuoja Europos komiteto prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką elgesį ar baudimą atstovai. Paskutinis šio komiteto atstovų vizitas Lietuvoje įvyko 2012 m. rudenį. Komiteto ataskaitose pažymimi akivaizdūs policijos areštinių veiklos optimizavimo programos įgyvendinimo teigiami rezultatai ir ženklus asmenų laikymo sąlygų policijos areštinėse pagerėjimas. 2012 m. minėtas komitetas konstatavo faktą, kad Vilniaus aps. VPK būtų nenaudojamos kai kurios kameros. Į šias komiteto pastabas buvo atsižvelgta ir šios kameros šiuo metu nebenaudojamos.

Policijos areštinėse kasmet laikoma apie 35 – 36 tūkst. asmenų. 2012 m. policijos areštinėse buvo laikoma apie 17 tūkst. sulaikytų, apie 8 tūkst. 400 suimtų, apie 5 tūkst. 500 nuteistų ir apie 5 tūkst. 900 administracine tvarka areštuotų asmenų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius